INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

oktobris 12, 2009

Pirmais sniegs 2009.

Filed under: interesanti laikapstakli, laikapstaklu foto, pirmais sniegs, sniegs — Birkas: , — Gubumakonis @ 10:43 PM

Naktī 12 0ktobri ieplustot aukstam arktiskam gaisa masam un masivai nokrišņu zonai škersojot Latvijas teritoriju nakti un no rita bija verojami ilgstoši nokrišņi-lietus,kas pargaja slapja sniega,sniega,rezultata LV centralajos rajonos,Vidzeme un ziemeļu daļā uzsniga pirmais sniegs.
Jaunpiebalgas novada Zosēnos pagājušajā naktī izveidojusies 11 centimetrus bieza sniega kārta, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi. Savukārt centra novērojumu stacijās Gulbenē reģistrētā sniega kārta sasniegusi piecus centimetrus, Priekuļos – četrus centimetrus, Alūksnē – trīs centimetrus, Zīlānos un Skrīveros – divus centimetrus, Rūjienā 0,5 centimetrus. Citās Latvijas novērojumu stacijās sniegs nav reģistrēts. Slapjš sniegs šorīt intensīvi sniga arī Balvos un Vidzemes centrālajā daļā, kā arī Rīgā.
Sinoptiķi norāda, ka pēc klimatiskajiem datiem oktobra pirmajā pusē visos Latvijas reģionos jau var tikt novērota pirmās sniega segas izveidošanās, taču tā parasti nav ilgstoša, un dažu dienu laikā sniegs izkūst.
Rudenī kā ļoti retu laika parādību sniegu var nosaukt septembra mēnesī, taču oktobrī tas jau tiek novērots biežāk. Visagrāk – 23. septembrī – sniegs reģistrēts Rēzeknē, tas notika 1973. gadā, kad no rīta bija izveidojusies pat 3 cm bieza sniega sega. Bet oktobra pirmajā pusē jau visos Latvijas reģionos var tikt novērota īslaicīgas pirmās sniega segas veidošanās. Ne tik tālajā 1992. gadā Alūksnes apkārtnē no 23. oktobra pat izveidojās pastāvīga sniega sega.

FOTOšoreiz citu liecinieku-pirmais sniegs Cēsīs,Ikškilē,pierigā.

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: