INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūnijs 27, 2010

Garais anticiklons KSERKSS

Filed under: Anticiklons, karsrtums, Sausais laiks, sausums — Birkas:, — Gubumakonis @ 10:34 PM

Pec ilgstoša nemīlīga un rudeniga laika perioda ar stipram lietavām LV austrumudaļā garais anticiklons- SĀKAS! Vācu Meteorologijas institūts piešķira šim jāunajam un spēcigajam anticiklonam vārdu XERXES,jeb latviski iztulkojot KSERKSS. Šis anticiklons pārliecinoši nostabilizejas mūsu regionā un tuvākas dienas Latvija atradisies tuvu ta centram, vai pat centrā. Un tas nozimē,ka laiks bus pārsvara skaidrs, bez lietus,dienas saulainas un karstas,naktis skaidras un dzestras,pec tagadejiem modeļu prognozem tāds laiks turpinasies 2 nēdeļas,turklat nakošnedēļ dažas dienas temperatura dienas vidū var sasniegt pat 30 grādus. Mūs sagaida ista vasara,sausums,bet pilsetniekus ari kārstums,meteo interesanto notikumu ziņā -garlaiciba, et tiem kam patīk saulaina,stabila, sausa un silta/karsta vasara-istais laiks baudit to.
Dažam siltummīlim (un tas saprotams, pēc nedēļu ilgām lietavām no pelēkām debesīm…) pirmās trīs dienas (līdz brīdim, kad būs jāsāk staipīt smagās lejkannas uz mazdārziņiem, vai jūtami jāpalielina elektrības rēķins par elektrisko laistīšanu…) būs kā paradīze.Anticiklona ietekmē lietus vairs nav gaidāms, arī mākoņu bieži vien nebūs. Naktis būs vēsākas, bet pēcpusdienās, pateicoties saulei, gaisa temperatūra, kopumā ņemot, būs visaugstāka.
1.jūlijs
Vakardiena,pedeja jūnija diena atvadijas ar masīvu karstumu,vismaz te,Rīgā saule cepinaja ne pa jokam un temperatura otro reizi jūnijā sasniedza 29 grādus,sausums un karstums bija šis dienas devīze,ari vakars un sekojoša nakts bija silti.
Nelielu atelpu iedeva ciklons JUTTA,ar kuru saistita mazaktiva izlpudusi auksta fronte 1.jūlijā škersoja LV teritoriju atnesot vairāk mākoņu,nedaudz vēsaku laiku un vietām pat nelielu lietu,tiesa gan Rīgu lietus nav skāris.LV galejos austrumos pievakare pat daži lietusgāžu/negaisa lokāli mākoņi.
Rit vel nedaudz vesak ar ZR vēju,bet tad jau par sauso un karsto saks rupeties jauns anticiklons,kas ieņems KSERKSA vietu-ta vards šobrit karte atzimets ka YARI(laikam JARISS latviski)
Ta ietekmē karstums un sausums turpinasies,svetdien un pirmdien iespejams sasniedzot +29 +30 grādus Uz kadu lietu un negaisiem var sakt cerēt vien ap kādu 6 jūliju,vismaz pec tagadejam prognōzem.
Tatad sinoptiķi un interesanto laikapstakļu vērotaji joprojam atpūsas un gaida…
Tikmēr sāk pamazam izkalst Rīgas apkārtnes dārzi un ari mežos veidoties paaukstināta ugunsbīstamiba.
Bildēs-anticiklons KSERKSS kartē un satelitā 27. junijā.Yari un JUTTA 1. jūlijā

2 komentāri »

  1. Nekas, līdz 6.7. tikai nieka 4 dienas atlikušās… (nav mums Indija, kur ir slapja vasara, un mēnešiem sausa ziema…).

    Komentārs by Raitis_sametis — jūlijs 2, 2010 @ 7:08 AM

  2. every time I pop in, there is more to learn. Awesome!

    Komentārs by Kim Spafford — aprīlis 27, 2011 @ 12:16 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: