INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

augusts 20, 2010

Lietus,vēsums.


Tropiskā vasara beigusies,ari neierasti liels un noturigs karstums atkāpies lai dotu vietu parastai mums jau ierastai pavēsai vasarai. Turpmāk, šķiet būs daudz lietainu un vēsu dienu – īsti latviskā garā. Atlantijas ciklonu ietekmē ,sķersojot augstai atmosferas frontei,kas atnesa pie mums masivus ,stiprus un vietam postošus negaisus karstums strauji atkapas un pie mums iepluda vēsas un mitras gaisa massas. 16. augusta vakarā un nākti uz 17. augustu stipri negaisi ar ļoti intensivu zibeņošanu,lietuzgazem,vētru un krusu atnesa Rigas lidostā ap 50 mm nokrišņu un vietam lūza pat koki, temperatura strauji pazeminajas. 19. augusts ciklonā ietekmē atnāca ar ilgstošu lietu un svina pelekam debesim,lija visu dienu bez apstajas,kas atnesa Rigai vēl 34-37 mm nokrišņu un talako temperaturas pazeninašanos,kad dienas vidū Rigā vairs bija tikai +14 +15 grādi. Pie tam,ja ņem verā,ka vel pirmdien max temperatura sasniedza +34 Rigas Siltuma m-stacijā,tad 19. augustā pa dienu min. bija +14,tatad divas dienās temperatura nokritās par 20 grādiem!
Riktīga atelpa no ilgstoša un nogurdinoša karstuma,ko pavadija lietus un svaigums un jau rudenīga elpa 🙂 Japiebilst,ka tik auksts laiks pirmoreiz šovasak kopš Janiem.
Vasara vel nav beigusies,bet karstums vairs nav gaidams, laikapstakļus parsvara noteiks Atlantijas cikloni,kas nesis mēreni siltu laiku ap +18 +23,bieži līs,iespejami ari negaisi.
FOTO- lietaina dina Zolitūdes apkārtnē,19 augustā. Radara bildes ar nokŗisnu zonu un karte ar ciklonu izvietojumu.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: