INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

novembris 1, 2010

Kāds būs NOVEMBRIS.

Filed under: laikapstaklu foto, lietains laiks, mierigi laikapstakli, Prognoze, Silts novembris, vels rudens — Birkas: — Gubumakonis @ 5:21 PM

Pec krāšņa un krāsaina oktobra seko gada tumšakais un drūmakais mēnesis- novembris. Novembris – vēl pēdējais rudens mēnesis,butiba parejas laiks no rudens uz ziemu,laiks,kad krasas dabā strauji zūd, dienas nu ir pavisam īsas,un biežak tumšas,mākoņainas drēgnas un slapjas. Kokiem nu jau gandriz visas lapas ir nokritušas un pārveršas brūnpelekā massa zemē, rīti un vakari ir tumši, dienas pārsvara apmākušas, lietainas un slapjas. Šis ir laiks,kad ne tikai cikloni, bet ari anticikloni biezi nes peleku,drēgnu laiku bez saules un atliek vien gaidit baltu un sniegotu ziemu,kas padaris apkārtni gaišaku un skaistu. Ziema jau bieži piesaka sevi novembrī citreiz uz dažam dienām, citreiz ari daudz nopietnāk un uz krietni ilgāku periodu. Novemrī varam sagaidit kādu pamatigu rudens vetru, pat sniegavētru, gadas ari jau krietns sals.
Kāds var būt novembris šogad…
Vairums lasīto ilgtermiņa prognožu sola visai siltu, lietainu un izteikti rudenigu novembri, lieli pārsteigumi vismaz mēneša pirmaja pusē nav gaidāmi, vairāk vai mazāk ziemīgs laiks varētu iestāties vien paša mēneša beigās. Kopumā 2010. gada novembra vidējā gaisa temperatūra ir gaidāma 1-2 grādus virs normas, arī nokrišņu daudzums tiek prognozēts lielāks par normu. Laiks būs nepastāvigs ar biežiem nokŗišniem parsvara lietus veidā un sakot ar mēneša otru dekādi uz isu brīdi vējiem iegriežoties ziemeļu puses un ieplūstot vēsākām gaisa masām, lietu nomainīs sniegs, bet noturigu sniega segu līdz mēneša beigām visticamāk nesagaidisim.  Varetu pārsteigt kada stiprāka vētra.
Lūk tādu novembri šogad prognozē  LVGMC

Bet ŠEIT var izlasīt laika vērotaja Viļa Bukša prognozi novembrim.

Redzesim,vai tas piepildisies,un vai tomēr kādi pārsteigumi mūs tomēr negaida.

1 komentārs »

  1. you have a easy to read writing style

    Komentārs by Tuan Ewers — maijs 2, 2011 @ 2:06 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: