INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

maijs 2, 2011

Nākamnedeļ līs vairāk, iespējams arī slapjš sniegs.


DAŽĀDU LIECINIEKU FOTOGRĀFIJU GALERIJA ar 2-3 maija uzsnigusu sniegu dalā Lietuvas un Latvijas var apskatit ŠEIT!

Visa aizvadita nedēļa Rigas apkartnē pagāja bez vēra ņemamiem nokrišniem un pārsvara bija saulaina. Ja nedēļas sākumā varejam baudit ttikpat ka vasaru,tad svētdien jau pūšot ziemeļvējam virs mums nonāca arktiskas gaisa masas un temperatura dienā nepārsniedza +10,bet naktī jau tuvu 0. Ari nākamas nedēļas sākumā saglabasies vēss,par auksts laiks,makoņu bus vairāk un beidzot ir iespeja sagaidit ari masīvakus nokrišņus, lietu un ari slapjo sniegu ko pavadīs auksts ziemeļvējš.

Pagaidam joprojam anticiklona UTA ietekmē,bet no dienvidu puses  Latviju pamazam meģinās iekarot mākoņu un nokrisnu zonas,kas sakot ar pirmdienas pēcpusdienu lenam virzisies pari Zemgalei,Kurzemei, nesot lietu un slapjo sniegu, otrdien jau līs centralajos rajonos un ļoti  iespējams ari Rigā. Dāzi modeļi prognozē ari islaicigo sniega segas izveidošanos  daļā Kurzemes. Piemēram GSF modelis.  Pūtīs auksts ZA pusesvējš 3-8 m/s,brazmas dažbrīd sasniedzot 10-12m/s. Laiks visai auksts,dienā daisa temperatura +7+12 gradi,bet zem lietus mākoniem ari un piekrastē ta ari dienā nepārsniegs +4+8 grādus, naktīs +4-3 grādu robežās-tatad daudzviet masīvas salnas, ipaši pie skaidram debesim. Nedeļas otra pusē pamazam paliks siltāk un jauni  lietus mākoņi pārstaigās LV teritoriju,bet to precizesim kādu dienu velāk.

2 maijs.Latviju, precīzāk, tikai samēra nelielu  daļu, beidzot sasnieguši pamatīgāki nokrišņu mākoņi, Lietuvas ZR un Kurzemē atnesot pat sniega segu. Nokrišnu josla ir šaura,bet tur,kur mākoņi uzkavejas līst vai snieg slapjš sniegs ilgstoši un gaisa temperatura ir tikai +1+5 grādi robežās. Savukārt LV austrumu daļā ir skaidrs un saulains laiks, temperatura sasniedz +9+12 grādus. Naktī un rītdien neliela fronte ar nokrišniem pamazām pārvietosies uz LV centrālajiem rajoniem un ZR, Z daļu.

4. maijs :Vairāki modeļi jau šīs nedēļas beigās prognozē līdz +20 grādiem (pie nosacījuma, ka nostiprināsies anticiklons un spīdēs saule)  Kaut modeļu prognozes aizvien ir dažādas, vairākums sliecas un saulaina un silta laika pusi, bet tuvumā mākoņu zonas, zem kurām vēsāks. Nokŗišņi pamazām mitesies,laiks skaidrosies un ar katru dienu paliks par dažiem grādiem siltāk.

FOTO-Rigas apkārtnē plaukst lapas, lietuvas modeļa nokrišņu, sala naktī prognoze,satelitattels,1. maijs-pedejais ledus līcī. FOTO PAPILDINĀTS: Sniegputenis Lietuvā,2. maijā!

1 komentārs »

  1. […] ieraksts “Nākamnedēļ vairāk līs, iespējams slapjš sniegs”-”Gubumākoņa” […]

    Pingback by Meteodiena – 4. maijs 2011 « Laika vērotāji Latvijā — maijs 4, 2011 @ 12:07 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: