INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūnijs 10, 2011

Svelme pamazām mitēsies, vietām būs lietus un negaisi


Karstums, kad termometra stabiņš dienas laikā sasniedz atzīmi +27° un vairāk, Latvijā turpinās jau piekto dienu. Turklāt gandriz katru kādās meteostacijās vairāk Kurzemes pusē tiek uzstādīti jauni konkrēto dienu maksimālās gaisa temperatūras rekordi,gaisa tempetaurai daudzviet pakapjoties virs +30 grādiem, lidz +31+32 grādiem. Negaisu fronte saistita ar ciklonu BALTHASAR jau 3 dienu netiek pāri Kurzemes DR daļai,kur notiek negaisi un lietusgazes,tikmer pareja valsts daļā sausums, svelme un saule.
 
Sagaidams,ka tuvakas dienās situacija pamazām mainisies. Anticiklons CHRISTIANA pamazam tiek spiests no abam pusem -gan no DR nāk ciklona BALTHASAR mazkustiga fronte ar negaisiem,gan jauns ciklons no Krievijas,kas spiedis to no nesot lietus/negaisa mākoņus no neierastas Z, ZA puses. Izskatās,ka abas šis frontes pamazam satuvināsies ,lidz ļoti ticami arī satiksies kaut kur Virs Latvijas centālajiem vai Kurzemes rajoniem. Šī sadursme var izradities interesanta un tuvākas pāris dienās atnest negaiditus pārsteigumus vai laikapstakļu pāvērsienus-vērosim situaciju 🙂
Tomēr pagaidām oficialas prognozes neko arkarteju ka ari masīvus,plašus negaisus nesola. Lietusgāzes un negaisi būs pārsvara lokāli un tapec nokŗišņu sadalijums atkal ļoti nevienmerigs- citur nenolis nemaz, citur varbūt daudz.Pec tagadēja scenārija karstums mazināsies pakapeniski. Arī piektdien lielākoties sauss un saulains. Naktī dažviet Kurzemē, Zemgalē, bet dienas 2.pusē Latgalē, Vidzemē lokāls lietus un negaiss,kas bus saistiba ar jau pieminētam frontem. Piektdien pūtīs neliels A,ZA vējš, pēcpusdienā D-Kurzemes piekrastē R vējš. Min t. +13..+19; max +25..+30,vēsak piekrastē +20+24. Sestdien jau krietni vairāk mākoņu, daudzviet lokalas lietusgazes, negaisi jau vesāk,+25+29, vietam zem mākoņiem un pretveja piekrastēs ap +20, Ari svētdien vietām lietus un negaiss,gaisa temperatura jau +20+27. Naktīs siltas, +13+19.
Nakamnedēļ gaisa temperatura atgriezisies normas robežās un ierastos parametros, un gaidama robežās no +17 piekrastē lidz +23+25 Dažas dienas gaidams ari lietus,bet pagaidām masīvi un plašas teritorijas nokrišņi netiek prognozeti. Tuvakas dienās to precizesim.

 11. jūnijs, precizējums: Šodien, 11. jūnija pēcpusdien daudzviet Latvija gaidami negaisi, vietām var būt  stipri, vairāk to iespēja Kurzeme un LV centrālajos rajonos.  Ari rītdien, 12. jūnija vietām gaidams īslaicigs lietus, negaiss.

Brīdinājums no LVGMC !

11.06.2011. plkst. 07:09

 Šodien, 11. jūnijā, daudzviet Latvijā dienas vidū gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27…+29 grādiem.  Vietām Latvijā stiprs karstums saglabāsies vēl arī 12. jūnijā.

  No 11. līdz 12. jūnijam Latvijas teritorijas lielākajā daļā, kā arī Rīgā mežos saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība.

 Gan 11,gan 12 junijā dažviet Latvijā plosijas stipri negaisi,lokālas vētras,krusa. Ir ari postijumi, lauzti koki,elektropadeves traucejumi un appludušas ielas. Taču ja citviet  zeme pludoja, citur ta ari nenolija ne piles  vai lija ļoti maz,tur sausums turpinās. Zemāk radara summarās bildēs  par 11 un 12 juniju to vat redzēt. Bildes ari negaiss Kuldigā un  Kīšezerā.
Un vēl: Lietuzgāze ar vētru-video Pļavniekos,Rigā,11 junijā
 

 

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: