INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūnijs 20, 2011

Mēreni silts un lietains laiks turpināsies arī Jāņos.


Jāsaka, ka ari tuvakas dienās lielu pārmaiņu ļaikapstākļos nebūs, joprojam atradisimies plašajā zema spiediena apgabalā un Atlantijas cikloni turpinās savu virzibu no DR puses pāri Latvijai. Līdzigi ka tas bija  arī aizvaditajā nedēļā mūs škersos atmosferas  frontes, lielāki vai mazāki  lietus mākoņu lauki, bet  pa starpam ari skaidraki un sausāki brīži.Līdz ar to perioda gaitā bieži būs apmācies, reizēm līs, iespējams pērkona negaiss.Bet reizēm starp makoniem parādisies ari saule. Gaisa temperaturas naktīs būs 10+15 grādu robežās( skaidraka naktī vietām var noslidet lidz +7+8, bet dienās pieturesies ap +15+20 grādiem, brīžos, kad uzspīdes saule- līdz +21+23.

20. un 21. jūnijā ciklona FABIAN paspārnē putis mēreni bet piekrastē ari brazmaini DR puses vēji, 8-13, negaisa laikā 17 m/s, mainīgs mākoņu daudzums, pirmdien daudzviet,otrdien vietām dienas gaitā īslaicigs lietus un negaiss.

Par negaisiem un krusu ,kas plosijās 20 jūnijā Rigā:Kopējais nokrišņu daudzums Rīgas centrā pirmdien sasniedza 20 milimetru jeb nepilnu trešdaļu no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.Rīgu pirmdien šķērsoja vairāki gubu mākoņi, kas nesa lietusgāzes, pērkona negaisu un krusu. Visstiprākais lietus un krusa bija ap plkst.16, kad krusas graudi, kas bija zirņu lielumā, dažviet Rīgā zemi noklāja baltu.Gaisa temperatūra spēcīgo nokrišņu laikā galvaspilsētas centrā pazeminājās līdz +11,4 grādiem, bet maksimālā gaisa temperatūra dienas pirmajā pusē bija +18,9 grādi. Ari 21. jūnijs Rīga sākas ar lietusgāzi,vēju un negaisu. Tiesa gan diena ir mierigaka..  Ir apskatama arī    NEGAISU MĀKOŅU GALERIJA!

Par laiku Jāņos:

Izskatās, ka 22. jūnijs Latvijas lielāka dāļā varētu paiet bez nokrišniem  ar nelielu lidz mainigu mākoņu daudzumu, vair;ak saules, vien dažviet, parsvara LV austrumu daļā un Zemgalē iespejams īslaicigs lokāls lietus.Temperatura naktī +8+14, dienā +18+22. 

  Naktī uz   23. jūniju Latvijai pietuvosies  jauns  ļoti aktīvs ciklons  un  jauni lietus mākoņi, kas agri no rīta sasniegs valsts DR rajonus un no rīta un dienas pirmajā pusē strauji,pārstaigas visu valsti-no rīta un dienā daudzviet līs, iespējams stiprs lietus, bet Līgo vakarā un Jāņu naktī tie mākoņi jau atkāpsies un lietus Latvijā vairs netiek prognozēts. Vienigi valsts austrumos lietus un ar nelielu iespeju ari negaiss iespejami velā pēcpusdienā un pievakarē. Ciklons nesis ne tikai lietu, bet ari diezgan stipru un brāzmainu vēju, maksimalas brāzmas pa dienu piekrastē var sasniegt 15-20 m/s, pareja teritorijā vējš mazāks, bet samera stiprs un brāzmains, vakara pusē tas pierims. Gaisa temperaturas naktī +9+14, dienā +15+22 gradu robežās.

Līgo vakars un Jāņu nakts nāks ar labveligiem svinešanai laikapstākļiem, lietus vairs nav gaidams, vējš norims, debesis skaidrosies. Nakts  bez nokrišniem, pārsvara skaidra un vietam gaidama ari migla, rasa. Gaiss  nakts sākumā mēreni silts  +13+17 grādu robežās, uz  rīta pusi, ap saullekta sākumu paliks visai drēgns, min +8+11 gradi.

Jāņu diena, 24. jūnijs vismaz dienas sakumā bez nokrišniem, bet jau dienā sakot no Kurzemes piekrastes puses jauni lietus mākoni daudzviet  nesis lietu, pec dažam prognozem iespejamas ari stipras lietusgazes un negaisi. Negaisi var būt stipri, postoši ar lokalam vetram, krusu. Gaisa temperatura +18+23 grādu robežās. 

Sestdien, 25 jūnijs mākoņi mīsies ar sauli, daudzviet īslaicigi gāzienveida nokrīšņi, iespejams negaiss, +15+2o, Svētdien, 26. jūnijā vairāk saules un tikai vietām neliels īslaicigs lietus,+16+20

Jāsaka visai interesanta prognoze parādijas 23. jūnija dienai LMHT modelim, kurš sola pagaidām stipru veju, Kurzemes pusē pat vētru!, Redzes, vai ši prognoze pamainisies vai piepildisies. Bildi  prognozetām vēja brāzmām saglabāju zemāk.  Ceturtdien Kurzemē D, DR vējš brāzmās līdz 20m/s, no rīta piekrastē līdz 24m/s (vētra!), citviet mierīgāk

Un vēl: LAIKA PROGNOZE JĀNIEM no Maikla

1 komentārs »

  1. Manuprāt perfekta laikapstākļu sakritiba Jānu svinešanai, bus gan tradicionals lietus, vējš, laikam ari kādu negaisu piedzivosim Jāņu dienā,bet tomer pati svarigaka sv”etku daļa- Ligo vakars un Jāņu nakts bus labvelīgi līgotajiem 🙂

    Komentārs by Gubumakonis — jūnijs 22, 2011 @ 12:13 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: