INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūnijs 25, 2011

Šonedēļ bus saulains un karsts, vēlāk lietus un negaisi.


Šis nedēļas pedejas dienas lielas parmaiņas laikapstakļos vel nenesīs-aizejošo ciklonu ietekmē ieplūst vēss gaiss,san]mera daudz mākoņu un vietām nolīs ari īslaicigs lietus, iespejams ari kāds neliels negaiss. Gaisa tepperatura dienās neparsniegs +16+20 grādus.

         Ieverojamas pārmaiņas sagaidisim nākamnedēļ, kad nonāksim anticiklona ietekmē .Sākot no pirmdienas, virs Rietumeiropas sāks pastiprināties anticiklons, kurš pakāpeniski pārvietosies uz Baltijas valstīm. Nokrišņi mitēsies, debesis skaidrosies, un vējš pierims. Nākamnedēļ mākoņi būs maz un nokrišni maz iepējami,dominēs saulains laiks. Ieplustot siltākam gaisa masām gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies: ja pirmdien ta būs no +18 lidz +23, tad nākamās dienās ta paaugstināsies un siltuma vilnis sasniegs savu kulmināciju trešdien-ceturtdien, kad termometra stabiņš visa valstī pakāpsies līdz +24+28, bet pēc dažam prognozem iespējama +29+31  gradu svelme, vienīgi jūras/līča pretvēja krastos var būt par vairākiem grādiem vēsak.  Ari naktīs paliks  siltākas, ja nedēļas sākuma vel+7+14, tad vidū jau +13+19 grādi.

        No ceturtdienas laika apstākļi mainīsies. Ciklons no Ukrainas ,virzīsies uz ziemeļiem un Latviju skars tā ziemeļu mala, līdz ar to jau ceturtdien mākoņu daudzums palielināsies, un dienā teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus, dažviet arī pērkona negaiss.  Šī ciklona ietekme saglabāsies līdz nedēļas nogalei, tādēļ teritorijas lielākajā daļā lietus, un pērkona negaiss gaidāms visas turpmākās dienas Gaisa temperatūra, salīdzinot ar nedēļas vidu, pazemināsies par 2-3 grādiem pateicoties lielākam mākoņu daudzumam, tomēr gaiss būs mitrs un sutīgs.

28, jūnija komentārs:

27.jūnijā, saskaņā ar latviešu tautas ticējumiem ir Septiņu gulētāju diena.Tā ka šajā dienā tikpat ka nebija nokrišņu, un brīžiem uzspīdeja  saule, diena kopumā bija  mērena, tad var spriest, ka arī visa atlikusī vasara būs aptuveni tāda pati, mērena.

Otrdien būs pārsvarā skaidrs laiks, bez nokrišņiem. Pūtīs Z vējš, pēcpusdienā brāzmās 9-13m/s. Min t. +9..+14; max t. +23..+27, piekrastē ap +20 , Trešdien ceturtdien vējam iegriežoties noZA puses daudzviet iespējams karstums līdz +25+30,vesak piekrastē. Trešdien dažviet iespējams, ceturtdien vietam , daudzviet  īslaicigs lietus, lietusgāze, negaiss. Pēc tam, līdz nedēļas nogalei saglabasies nepastāvigs laiks ar īslaicigu lietu, lietusgāzem, iespejami negaisi, bet siltaks, ka sākumā prognozēts, temperatura +19+25 grādu robežās, ari naktis siltas, +15+20 grādos.  

Laika vērotāji paredz siltu, bet nokrišņiem bagātu jūlija sākumu, karstākās dienas gaidāmas jūlija vidū, jūlija otrajā pusē, par to dabas vērotājiem ne tikai Baltijas valstīs, bet arī kaimiņvalstīs liecināja laiks un vēja virziens ziemā līdz Zvaigznes dienai janvārī. Līdzīgi, kā jūnijā, kad pirmā puse bija sausa un karsta, bet otrā – lietaina un drēgna, tā kontrastiem bagāts solās būt arī jūlijs, norāda Bukšs. Jūlija pirmā puse būs nokrišņiem – spēcīgām lietusgāzēm un negaisiem bagāta – , bet otrā puse būs jūlijam atbilstoša un vasarīga.   Nokrišņi būs diezgan pamatīgi, par to liecina daudzas zīmes dabā –skudras intensīvi šobrīd būvē savas mājas, baltais āboliņš kupli sazēlis, kas nozīmē, ka nokrišņiem bagāts būs arī oktobris un novembris.

30. jūnijs: Šopēcpusdien/vakarā vietām spēcīgs negaiss, lielāka varbūtība valsts A-pusē. Negaisā ļoti stiprs lietus, ar mazāku varbūtību krusa, lokāla vētra. Ari tuvakas dienās līdzigi-daudzviet lietus, lietusgāzes, negaisi, vietām negaiss var but stiprs,ar loti stipru lietusgāzi, krusu, domajams vairak vai mazak lietus /negaisa mākoni pārstaigas visu valsts teritoriju.. Laiks visai silts un sutīgs,Naktīs +14+21,dienās max +22+30. Vēsaks gaiss iepludis svētdien-pirmdien, kad gaiss dienā būs no +19 piekrastē līdz +24+26 austrumu rajonos.

  ESTOFEX prognoze!

Bildē- GSF ansambļa prognoze nākamai nedeļai, nemta no Meteoziņu twittera
FOTO- mākoņaina un vējaina Līgo diena un draudīgas negaisu debesis Jāņu dienā, Ikšķilē, sudrabauni mākoņi,ko novēroja Rīgā naktī uz 27. jūniju..

1 komentārs »

  1. […] “Nākamnedēļa būs karsta” (ieraksts “Gubumākoņa” blogā, papildināts šodien) […]

    Pingback by Meteodiena – 28. jūnijs 2011 « Laika vērotāji Latvijā — jūnijs 28, 2011 @ 9:56 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: