INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūlijs 4, 2011

Turpinajumā- silta, reizēm karsta vasara,vietām arī negaisi


Ciklona JORG aktīvie negaisi vietām atnesa ari lokālas  vētras, krusu, postijumus,  ka arī 2. jūlija 6 karstuma rekordus, bet tam sekojoša aukstā fronte atnesa mereni stiptu lietu visā Latvijā, pie tam Latgalē ta nāca ar negaisiem, vētru un stipram lietusgazem. Ši auksta fronte bija ari ļoti fotogeniska-ar interesantu sienas mākoni.  

  ŠEIT IR GALERIJA  ar manam un citu aculiecinieku bildēm no aukstas frontes un negaisa postijumiem.

Aiz frontes gaisa temperatura pazeminājas un vismaz uz kādam pāris dienām laiks būs vēsaks un komfortablaks, bet nedēļas otrā pusē rādas, ka karstums atkal atgriezisies. Jaunākas prognozes rāda, ka ari šajā nedēļā laiks būs nepastāvigs,to galvenokārt noteiks cikloni un zema spiediena ieplakas un kaut arī bieži spīdēs saule, pa reizei nāks lietus mākoņi, kas vietām atnesis lietu, ari īslaicigas lietusgāzes, negaisus. Ta ka laiks būs ļoti silts un sutīgs un gaisa mitrums samēra liels, ir labvēligi apstākļi lai dazviet, līdzigi, ka aizvaditajā nedeļā izveidotos arī kāds stipraks negaiss, ko var pavadit lokāla vētra, krusa, stipra lietusgaze nesot postijumus. Lielāka iespēja tādiem negaisiem ir valsts austrumu un dienvidu rajonos ka arī pecpusdienās un vakaros. Bet ari šonedeļ nokrišnu sadalijums būs ļoti nevienmērigs un ja kaut kur lietus var būt par daudz,tad citviet no jauna atsāksies sausums un vares vien noskatities garām aizejošos negaisa mākoņos. Ka jau tas ir gandriz vienmēr, konkretas vietas, kur un precizi kad izveidosies kāds negaisa mākonis nav iespējams paredzet lidz pat pedejam brīdim, atliek vien sekot prognožu regulāriem atjauninājumiem un nokrišņu radaram. Ari šonedeļ var but interesanti paversieni,ka neka negaisu sezona ieet sava aktivakaja fazē 🙂
Valdīs ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš nedēļas otrajā pusē iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem un atsevišķas dienās pērkona negaisa laikā būs brāzmains.
Par temperaturam:
Gaisa temperatūras arī nākamajā nedēļa saglabāsies augstas. Naktīs minimālā gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +14 +19° robežās, bet dienas laikā maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +21 +27°. Nedeļas otrā pusē vietām atkal karstums var sasniegt +28 +31 grādu.
Tāda situacija īsumā,sekosim izmaiņam un jaunumiem nedēļas gaitā.

6. jūlija komentārs: Ari tuvākās dienās krasas laikapstakļu izmainas nav gaidāmas- kopumā karstuma un lietus prognozes tika nedaudz “mīkstinatas” un samazinatas.Tuvākajās naktīs vietām veidosies migla, dienās biežāk uzspīdēs saule un kļūs par pāris grādiem siltāks, dažviet gaidāms lietus un negaiss. Kļūs par pāris grādiem siltāk, ka ieprieksējās  dienās,  max. temperatura dienās +22+28, min naktīs +12+19. Neliela iespeja arī  kadam stiprakam negaisam, bet nokrišņu sadalijums “netaisnīgs”, citviet nenolīs nemaz.

8.jūlija komentārs: Ari brīvdienās bez lielām izmaiņam- sestdien  vairāk mākoņu, vietām islaicigs lietus, ari negaiss, naktīs un no rita daudzviet migla, karsts, +24+29,vēsak piekrastē, +19+23,  svētdien un pirmdien līdzigi, varbūt kādu grādu vesāk, bet tapat  +19+29 grādu robežās(vēsak piekrastē) un lietus iespēja mazāka. Ari nakamnedēl saulainākas un sausākas dienas mīsies ar mākoņainākam un lietainākam, nedeļas otra pusē kļūs ievērojami vēsāk.Sestdien mākoņu aukstumā pūtis ļoti lēns vējš,tapec tur kur lietusmākoni izveidosies, vat lit ilgāk un daudz,bet daudzviet atkal nenolīs nemaz.

*****************************************************************************************************************************************************************

10. jūlija komentārs: Ari pirmdien LV teritorijas lielāka daļā un otrdienas dienas pirmaja pusē LV austrumos gaidāms ļoti karsts laiks, kad maksimala gaisa temperatura var sasniegt +28+31 grādu, Kurzemē, piekrastē vesāk, +20+25,naktīs +13+20. Vietām  īslaicigs lietus, negaiss. Pirmdien pievakarē Latviju no DR sāks šķersot ciklona KURT aukstā fronte, kas beidzot teritorijas lielāka daļa atnesis lietu. Pirmdienas vakarā, naktī uz otrdienu un otrdien, sākuma galvenokārt Kurzemē, velāk ari centralajos un austrumu rajonos vietām būs  stipras, pat ļoti stipras lietusgāzes, ari negaisi, sekojam NOKRIŠŅU RADARAM ! Sakot no otrdienas-trešdienas paliks krietni vēsaks laiks. Otrdien pūšot spirgram R, ZR  puses vējiem gaisa temperatura teritorijas lielāka daļā vien +18+24 grādi, sākot no DR puses saks skaidroties, nokŗišni mitesies,bet  Latvijas austrumu daļā vel būs lietusgāzes.

GALERIJA negaisiem un interesantiem mākoņiem 11.jūlijā, Rīga.

Un vēl : Liepu zieds PROGNOZĒ rudeni un nākamo ziemu.

Papildināts FOTO- pēkšņa lokāla lietusgāze Zolitudē.

FOTO- negaisa mākoņi Rīgas apkārtnē,1. jūlijā, Aukstas frontes sienas makonis Ikšķilē

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: