INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Septembris 10, 2011

Mini atvasarai sekos vējains ciklons KATJA


Svētdien-pirmdien uz īsu bridi iestasies saulains un vasarigi silts laiks, taču jau no pirmdienas mūs sasniegs ciklons KATJA, kas tālāka nedēļas gaitā nesis lietainu, vējainu un arvien vēsaku laiku.

Ciklonu sistemai ERICH atkāpjoties laika apstākļi īslaicigi  uzlabosies svētdien, kad, pastiprinoties  anticiklona OLDENBURGIA augsta spiediena atzaram, mākoņi izklīdīs un lietus vairs nav gaidāms. Uzspīdot saulei gaiss iesils līdz +17…+22°.

Bet jau pirmdien mūs sasniegs ciklona KATJA siltais sektors ar fronti un un vietam jau gaidams lietus, lietusgāzes, ari negaiss, tomer pirmdien/otrdien vēl visai silts, dienā +18+22, pirmdien vietam iespējams gaiss iesils lidz +24+25, pēcpusdienā siltam laikam  sekos lietusgāzes un negaisi. Pēc tam   nākamajā darba nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks plašu ciklonu FRANK un  KATJA dienvidaustrumu mala, līdz ar to būs pārsvarā mākoņains, lietains, kā arī vējains laiks: atsevišķās dienās jūras piekrastē brāzmās vējš sasniegs 20-23 m/s. Naktis kļūs siltākas:  minimālā gaisa temperatūra lielākoties būs +10…+16°, savukārt maksimālā gaisa temperatūra dienā nedēļas sākumā gaidāma +18…+24°, turpmāk sākot ar otrdienu  tā pakāpeniski pazemināsies un nedēļas otrajā pusē būs vien +13…+16°.

Par ciklonu KATJA:  Tas ir ta pati atlantiska viesuļvētra KATJA, kura pagajušnedēļ plosijas Atlantijas okeanā sasniedzot vienu bridi 4 kategoriju. Pedejas dienās KATJA pamazam zaude speku un parvertas par tropisko vetru.  Nākamnedēļ  ari pie mums laiku ietekmēs ciklons “Katja” kas kā orkāns tuvojas Eiropai,taču sasniedzot sauszemi ta strauji zaudes speku paarveršoties par ierindas ciklonu,kas gan nesis visai vēsus, rudenigus un lietainus laikapstākļus.

12. septembra komentārs: Pirmdien fronte šķersos Latviju, būs visai silts un arī pārsvara  mākoņains laiks, +18+24 grādi, jau no rīta Kurzemes pusē, bet dienas gaitā daudzviet Latvijā gaidams lietus, pēcpusdien centrālajos rajonos- Vidzeme, vakarā austrumu pusē  vietām stipras lietusgāzes, var būt arī negaiss, krusa, lokāli- vētrains vējš.

Sākot ar otrdienu -lidz piektdienai ciklona KATJA ietekmē gaidāmi  brāzmaini vēji, kas vismaz jūras piekrastē pa reizei sasniegs vētras spēku, vējains ari pareja LV teritorijā, līdz 13-16 m/s, trešdien lidz 19 m/s, jūras piekrastē 19-23 m/s ,iespejamas brāzmas 25 m/s , arī pēc GSF prognozes  stiprākie Katjas vēji Latvijā būs trešdien un ceturtdien, trešdien atklātas jūras krastā līdz 25m/s, bet prognozes vēl mainīsies. Rigā maksimalas vēja brāzmas būs trešdien, līdz 18-19 m/s.  Tuvākas 3 dienas bieži līs, galvenokārt islaicigas lietus brāzmas, vietām ari stiprakas lietusgāzes, iespējams negaiss. Gaisa temperaturas naktīs ap+10+16, dienās pirmdien +18+24, otrdien +16+22,tresdien +14+19, ceturtdien +13+17…

MANA GALERIJA –VETRA KATIA VECĀĶOS

un vēl: Vētra Liepajās pludmalē

14. septembra komentārs: Stiprākās vēja brāzmas reģistrētas Ventspilī – šorīt 24m/s. Liels vējš ir visā Latvijā, vairāki tūkstoši mājsaimniecību bez elektrības. Dažviet ir postijumi.Pareja valsts teritorijā daudzviet 19-21 m/s,Rigā veja brāzmas sasniedza 21 m/s, Daugavgrīva ceļas ūdens līmenis,bet pludi tomer nedraud. Vētras dēļ kādos 20 tūkstošos māju patlaban nav elektrības (avārijas atslēgumi 2026 transformatoru punktos.  Šonakt un rītdien vējš pamazam mazināsies, daudzviet uzlīs, vietām lietusgāzes (īpaši valsts dienvidu daļā dienas 2.pusē). R,DR vēja brāzmas līdz 12-17 m/s. naktī piekrastes rajonos līdz 21 m/s, naktī t. +10..+14, dienā t. +13..+17.

15. septembra komentārs: Ari piektien  KATIJAi attalinoties līdzigi laikapstakļi bet ar māzāku vēju,un īslaicigam lietus brāzmam,citur stiprakam,citur tikpat ka nemaz,darbosies ari līča efekts,liča ražotie nokrišni visvairak skars pretveja krastus, Naktī+7+12, dienā vairs tikai +11+16. Brīvdienās virs LV pastipināsies anticiklona  PAULA atzars, līdz ar to krietni mazāk nokrišņi,bet svētdien tikpat ka nemaz,naktis paliks dzestrakas,bet dienās par dažiem gradiem siltāk. Un tad jau nākamas nedeļas sakumā gaidam jaunu ciklonu.

Par izmainām būs papildkomentari.

1 komentārs »

  1. 12.09. 15:38 Izskatas,ka frontals negaiss ar stiprakam lietusgāzem atnāca patlaban Zemgales austrumos, virzās tālāk uz Austrumu pusi,satelit animacijā var redzet zibeņošanu http://www.sat24.com/bc

    Rigāi lietus mākoni pagāja garām,izlija pa ceļam atnesot vien nelielu smidzekliti, visa ceriba uz tuvākam dienām…

    Komentārs by Gubumakonis — Septembris 12, 2011 @ 2:54 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: