INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Septembris 25, 2011

Anticiklons RENEE


Nakamā nedēļā nonāksim liela anticiklona RENEE malā līdz ar to gaidāms krietni sausāks un nedaudz siltāks laiks laiks nekā ierasts. Tomēr ari bez lietus pilnibā neiztiksim, tāpēc mākoņainākas un lietainākas dienas mīsies ar saulainākām un atvasaru nesošām dienām.

 Anticiklons  RENEE ar ziemeļu malu virs mums pastiprinās. Saglabājoties vispārējai gaisa plūsmai no rietumiem. Bet ne visai tālu ir Atlantijas ciklonu frontālā sistēma. To, cik daudz saules un atvasaras dienas sagaidīsim ir atkarīgs ,cik tuvu Latvijai nostiprināsies augstāk pieminētais anticiklons,pagaidām īstas skaidrības par to vel nav.

Svētdien/pirmdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums ar sauli,bez būtiskiem nokrišņiem. Temperatūra naktis +5+12, dienā +13+18,pirmdien iespējams vietām +19+20 grādi. Otrdien atmosfēras fronte atnesis mākoņainu un lietainu laiku,pēc dažam prognozem ari trešdien vietām līs. Nedēļas vidū vairāk mākoņi,naktīs dažviet sabiezes migla. Nedēļas nogalē ir liela iespēja atkal nostiprināties anticiklonam,līdz ar to nokrišņi maz,vai un laiks atkal skaidrosies. Temperatūra dienās +14+18 grādu robežās, naktīs joprojam siltas, +8+13 grādi Vien nedēļas nogalē,kad laiks skaidrosies,naktis temperatura pazemināsies līdz +4+9,bet vietām uz augsnes varēsim sagaidīt ari pirmās salnas.

28.septembra papildkomentārs: ___________________________________

_Vēl līdz svētdienai valdīs anticiklons, šis jau būs otrais antivirpulis ar neparastu vārdu SEPIDEH.   Tomēr tuvaka diennaktī  tuvu esošas ciklonu sistemas  siltās frontes ietekmē debesis apmāksies,  un vietām gaidams ari neliels lietus, lielāks lietus šovakar-nakts sākumā Vidzemē un Latgalē, ceturtdien lielākoties apmācies laiks. Piektdien mākoņi atkāpsies un ieplustot  siltakam gaisa masām mēs atkal varesim dažas dienas baudit atvasaru. No piektdienas līdz svētdienai gaidāms lielākoties skaidrs laiks un lietus maz iespējams, piektdien līdz +21, brīvdienās vēsāks, kopumā dienās vidēji sestdien +14+18, svētdien+13+16, naktīs +1+11 grādu robežās, siltāk piekrastē, bet naktī uz svētdienu jau  vietām salnas.  Nu ko, izbaudam pedejas gandriz vasarigi siltas dieņiņas, jo jau nākamnedēļ kļūs krietni aukstaks, un iespejams jau būs jāsak domat par apkures sezonas atsākšanu. Bet tas jau bus pie nākamas nedeļas rakstiņa 🙂

Pēdējā septembra dienā pārspēti vairāki maksimālās gaisa temperatūras rekordi

Anticiklona ietekmē  Latvijā bija saulains un ļoti  silts laiks. Atsevišķās novērojumu stacijās ir pārspēti 30. septembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Meteostacijās reģistrētā augstākā gaisa temperatūra piektdien bija +22,1 Latvijā (Jelgavā),Rigā +21,3. Vasarigi silta diena ar rekordiem ari Eiropā +22,3 Somijā, +22,6 Igaunijā, +24,5 Dānijā un Zviedrijā, +25,1 Norvēģijā, +27,6 Vācijā, +29,2 Anglijā, +31,4 Francijā, +33,5 Spānijā.

INTERESANTI:
# Pirmdienas vakarā, nakts sākumā Latvijā bija ziemeļblāzma, fotogrāfijas: SHAUTTRA, FOTOBLOG

#Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs  informē, ka sākot ar šī gada 27. septembri mikroblogošanas vietnē „Twitter” tiek atvērts Centra oficiālais profils:   LVGMC twitterī

FOTO-rudens pamazām ienāk Rīgas ielās

1 komentārs »

  1. Izskatās,ka aukstas frontes lietus arri šoreiz Rigai paiet garām atnesot vien dažas skopas lāses. Dienas otra pusē laiks skaidrosies . Kurzemes centralos rajonos un Zemgalē vietām diezgan stipri līst.

    Komentārs by Gubumakonis — Septembris 27, 2011 @ 10:03 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: