INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Oktobris 22, 2011

Līdz oktobra beigām anticiklona paspārnē


   Nakamā nedeļā virs Austrumeiropas pastiprināsies plašs anticiklons, kas arī noteiks  pie mums laikapstākļus nedēļas garuma. Tapēc būtiski nokrišni nav gaidami, saule mīsies ar zemo makoņu klātam  debesīm, bet gaisa temperatura pamazām pazemināsies no+7+12 nedeļas sākumā lidz +2+8 bēigās, kad ari naktīs laikam skaidrojoties būs  neliels sals.

Aizvadītas nedēļas nogalē zema spiediena ieplakas ar silto fronti ietekmē  pie mums ieplūda siltakas un mitrakas gaisa masas atnesot mākoņainas debesis un nelielu lietu. Gaisa temperatura paaugstinājas naktīs līdz pat +6+10 grādiem, dienā +7+12.

Tuvākajā nedēļā, no pirmdienas laikapstākļus Latvijā noteiks anticiklons ULLA, pēc provizoriskam prognozēm tā ietekme varētu saglabāties vismaz lidz oktobra beigām, bet varbūt pat divas nedēļas. Bet jāņem vērā, ka šis ir rudens anticiklons, bet rudeni un ziemā anticikloni ne  vienmer nes saulainu laiku, biežak debesis klāj zemo mākoņu sega un ta ietekmē laiks pelēcigs un drēgns,varētu sabiezet migla,iespejami ari nelieli smidzinoši nokrišņi. Arī šoreiz, visticamāk, būs gan mākoņainas, gan skaidras dienas, vai arī vienā valsts daļā apmācies, citā – skaidrs laiks. Kopumā zemie mākoņi ir grūti prognozējams elements, tapec sekojam prognozem vai ari satelita attelam 🙂 Nedēļas laikā putīs lēni, parsvara DA puses vēji. Būtiski nokrišni nedēļas gaitā  nav gaidāmi, pieturēsies sauss laiks.

 Par temperaturam: Nedēļa sāksies ar samēra siltu laiku, kad naktī uz pirmdienu+5+10 grādi, bet pirmdien/otrdien dienā +7+12 grādi,taču nedeļas laikā gaiss  pakāpeniski atdzisis, naktīs temperaturai pieturoties pārsvara -2+4 grādu robežās siltāks piekrastē, dienā +3+9 grādu robežās. Nedēļas otrā pusē naktīs debesīm skaidrojoties gaisa temperatura varetu dažviet noslidet krietni zem nulles. Kopumā temperaturu ka vienmēr ietekmes zemie mākoņi- naktis padarot siltakas, bet dienas drēgnakas, skaidra laika gadijumā viss ir otradi.

UN vēl:

# galerija ZELTA RUDENS 2011, tiks vel papildinata 🙂

# NAKTĪ UZ 25. OKTOBRI LATVIJĀ BIJA VĒROJAMA KRĀSNA ZIEMEĻBLĀZMA.  SHAUTTRAs FOTO!!!

24. oktobria komentārs: Prognozes par anticiklonu nemainas,tuvakas dažas dienas virs  Latvijas vai tuvu tai atradisies  anticiklona ULLA  centrs, lidz ar to ari lēns vējš vai bezvejš, laiks vairāk skaidrosies, daudzviet ari saule. Nakts un rīta stundas daudzviet migla, vietam bieza migla ar redzamibu līdz 200-400 metriem, bez nokrišņiem. Pie skaidram debesim naktis un no rita salnas, ari neliels sals. Kā jau vienmēr ar zemajiem mākoņiem (no kuriem viszemākos mākoņus sauc par miglu), precizi to parādīšanos un izzušanu prognozēt ir ļoti grūti.

27.oktobra komentars:Aizvaditā naktī daudzviet sals -1-3 gradi. Šodien sajutīsim ciklona NILS spiedienu no R puses,kas izpaudisies ka apmākušas debesis un ari neliels lietus jūras piekrastē un daļa Kurzemes. Parejā Latvijā daudzviet joprojam saulains,bez būtiskiem nokrišniem. Anticiklons vel neatkāpsies ari brīvdienās, bet sagaidams ka bus krietni vairāk mākoņu joprojam bez ievērojamiem nokrišniem, bet vietām iespējams neliels smidzeklis, dūmaka, migla. Kļūs  par dažiem grādiem siltāk nakts un rita stundās . Naktīs -1 +9, dienā +5+13, grādu robežās, siltāk Kurzemē, vēsāk austrumu rajonos.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: