INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

janvāris 6, 2012

Tuvākās dienās kautrīgi pieteiksies ziema.

Filed under: Atkusnis, aukstums, ciklons, Prognoze, Riga, sals, slapjdrankjis, slidens, sniegputenis, sniegs, ziema — Birkas:, , , , — Gubumakonis @ 1:23 AM

Jaunākas 10 dienu modeļu prognozes jau kadu laiku uzrāda tendenci uz temperatūras pazemināšanos sākot ar 7-8 janvāri, un tas liek domāt, ka kadu laiku pie mums iegriezisies neliels sals un laikapstākļi kļūs ziemigāki. Tomēr par stabilu ziemu to vel nevares nosaukt,jo laikapstakļi joprojām būs nepastāvigi un piekrastes rajonos un dazbrīd ari Kurzemē un centralajos rajonos temperatura pakāpsies arī nedaudz virs 0. Vairak vai mazāk stabila ziema ar sniegu tuvākā nedeļā būs Vidzemē un Latgalē, piekrastes rajonos joprojām pārsvasa silts un virs 0.
Rīt vel daudzviet turpināsies intensīvi nokrišni, gan slapjš sniegs, gan lietus,vietām ari stiprāks sniegputenis, tomēr temperatūra joprojām plusos, 0+4 grādu robežās,vējš pamazam mainīs virzienu uz ZR, Z un nedaudz pastiprināsies. Sestdien nokrišni daudzviet īslaicigi nokrišni, sniegs,kas uz vakaru mitesies un laiks pamazām skaidrosies, gaisa temperatura pazemināsies un jau naktī uz svētdienu visā valstī gaidāms neliels sals. Vidzemē un Latgalē vel daudzviet saglabasies šajās dienās uzsnigusi slapja sniega sega, ceļi apledos.
Svētdien un nākamas nedēļas sākumā un vidū izskatās, ka valsts lielākā daļā pieturesies ziema, kaut ari  visai maiga. Būs pārsvara mākoņains laiks ar nelieliem skaidrakiem brīžiem, reizem nelieli nokrišņi- pārsvara sniegs, slapjš sniegs, ari atkala, bet rietumu pusē kādu reizi arī lietus.  Kārtigāka ziema ar nelielu salu un sniega segu pieturesies Vidzemē, LV austrumu pusē arī Kurzemes centrala daļā, bet centrālos rajonos, Zemgalē, Kurzemē  ari Rīgā sals pavisam neliels,tuvu nullei,un dienas laika dažbrīd var būt arī nedaudz virs nulles, vissiltakais laiks jūras piekrastē, kur joprojām pārsvara neliels atkusnis. Jāsaka ka naktī laikam skaidrojoties varesim kādu reizi sagaidit ari stipraku salu, kas Vidzeme, Latgalē varetu sasniegt -10   grādus, pareja valstī -5 -8 grādus. Jacer, ka daudzviet, ari Rigā bus balta, ar sniedziņu klāta zeme. Tomēr jau nakamas nedēļas beigās atkal kļūs siltāk un temperatura visā valstī būs jau plusos.
7. janvāris: Nu luk ari pirmais sniedziņš Rīgā,janvarī kombinacijā ar nelielu salu, nevis lietu (dažasbildes pievienoju zemāk). Miniziema 🙂 Tuvakas paris dienas Rigā pa reizei  slapjš sniegs, sniegs pie temperaturas -2+1 robežās. Nu vismaz ta…
8. janvāris: Ciklons BIBIANA, kas nosaka laiku šajas dienās virs Latvijas atnesa kārtejo siltaku laiku un atkusni LV rietumu un centralos rajonos, ari Rīgā snieg slapjš sniegs ar lietu un temperatura 0+2. Tikmer LV austrumu pusē un dažviet Vidzeme un īpaši Ziemeļvidzemē sniega sega saglabājas un turpina pieaugt, tur temperatura turās ap un nedaudz zem nulles, bet sniega sega sasniedz no 3 līdz 15 cm. Tuvakas pāris dienas būs lidzigi,tad paliks siltāk. Igaunijā,kur debesis skaidrojās sals naktī sals sasniedza -10-15 grādus.Interesants pavērsiens notika GSF ilgtermiņa prognozē- patredz speciga anticiklona veidošanos virs Krievijas centrāleiropas regiona, kas nobloķes Atlantijas siltumu un iepludinās arktiskas gaisa masas. Ja šis scenārijs piepildisies- mūs gaida intensivs un ilgstošs aukstuma vilnis, bargs sals naktīs un rīta stundās  LV austrumu pusē varetu sasniegt -20-25 un vairāk grādu, Maskavā un Sanktpeterburgā pat -35 grādus.  Krietnu salu pēc 15 .janvāra tagad  paredz arī FORECA un YR.no ilgtermiņa prognozes vai kas tāds piepildisies sekosim tuvākas dienās. Zemāk dažas bildes no 8 janvāra GSF izlaiduma ,2m temperatura.
9. janvāris: Latvijas lielāko daļu klāj 1-7 cm bieza sniega sega, nedaudz vairāk sniega ir Ziemeļvidzemē – Alūksnē jau 12 cm, liecina LVĢMC dati. Bet Rigā joprojām sniega nav un ir pozitivas temperaturas. Prognozes par gaidamo stabilo ziemu visā Latvijā nedēļas nogalē, sakot ar sestdienu pagaidam nemainās.  11.-13.janvārī daudz līs un snigs, bet brīvdienās iestāsies ziema – gaidāms stabils sals un sniegs. Ari Rigā beidzot izveidosies sniega sega un gaidāms sals. Grūti pagaidām prognozēt, uz cik ilgu laiku un cik intensivs būs šis aukstuma vilnis. Pagaidām stabila ziema redzama ap 14-20 janvari, velak skaidribas nav,iespejamasilta laika atkalatgriešanās.

2 komentāri »

  1. А где черно-белый друг ? 😦

    😉

    Komentārs by MeteomonsteR22 — janvāris 7, 2012 @ 1:58 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: