INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

marts 19, 2012

Gaidāmi pavasarīgi nepastāvīgi laikapstākļi


Nedēļa kopumā: Ari šajā nedēļā turpināsies nepastāvigs, bet pavasarim raksturīgs laiks 18. marta diena ir garāka par nakti, bet astronomiskais  pavasaris sāksies otrdienas rītā, 20. martā . Nākamnedēļ ciklonu un zemo spiediena ieplaku ietekmē laiks būs vējains un mainīgs bus gan mākonains, gan arī saulaini brīži un pa reizei arī nokrišņi-lietus, slapjš sniegs, krusa. Gaisa temperatūra pazemināsies naktīs bieži piesals, savukārt dienās caurmērā  +3  +8 grādu robežās, naktīs -3 +3. Nedēļas otrajā pusē un brīvdienās laika apstākļus Latvijā ietekmēs anticiklons – starp mākoņiem biežāk uzspīdēs saule un nokrišņi mitēsies. Pierimstot vējam, paaugstināsies arī gaisa temperatūra – vissiltākās dienas būs ceturtdien un piektdien, kad dienas laikā gaiss saulē iesils līdz +5…+10°, vietām pat līdz +13°. Brīvdienās, vējam iegriežoties no ziemeļiem, kļūs nedaudz vēsāk – temperatūra dienā vairs nepakāpsies virs +7…+10 grādiem.

Aizvaditas nedēļas miers un stagnācija anticiklona GULLIVER paspārnē jau rīt solās beigties un  no R, ZR mums pietuvosies ciklons BARBARA ar auksto atmosferas fronti, kas gādās par krietni negarlaicigākiem un pat vētrainiem laikapstakliem. Pirmdien tas  sparīgi dodas ADA virzienā, turklāt uzņemdams spēku tas pārklas visu Latviju. Gaidama  R, ZR. veja pastiprināšanas, un visai intensīvi nokrišni- palaikam lietus, pēcpusdienā un vakarā arī krusa, sniegs. Dienā R vējš dažbrīd brāzmās   sasniegs 17-22 m/s. Naktī  +1..+5, dienā max t. +3..+8. Pēc dažu modeļu prognozēm rītvakar un naktī uz otrdienu valsts A-pusē var uzsnigt vairāki cm sniega…tātad kāds cīruļputenis iespējams. Vēja brāzmas daudzviet ar vētras spēku. Brāzmains vējš un reizēm nokrišņi, tiesa ar mazāku intensitāti un tendenci nomierināties turpināsies arī otrdien.

19. marts: BRĪDINAJUMS PAR VĒTRU:  Ciklona BARBARA aukstā fronte šķērsos LV teritoriju nesot nelabvelīgus, vētrainus laikapstākļus. Jau dienā R puses vējš Kurzemē pastiprināsies līdz 15-20 m/s, dienas laikā un pēcpusdien tas izplatisies jau visā LV teritorijā, savukārt vakarā un nakts sākumā vētra sasniegs kulmināciju vēja brazmām 20-22 m/s, bet Vidzemē, Latgalē un iespējams arī Rīgās apkārtnē brāzmas sasniegs 22-25 m/s. Lielākie vēja postījumi iespējami vakarā vai naktī Vidzemē, Latgalē. Diena saule mīsies ar mākoniem, lietus, slapjs sniegs un krusa palaikam,bet vakarā un naktī gaidams sniegputenis,kas skars pārsvara Vidzemi. Gaisa temperatūra pazemināsies ap 0 gradiem, daudzviet ceļi apledos, Vidzemē var izveidoties vairaku centimetru sniega sega..

Rigā vētra līdz 22m/s, sniegputenis un pat pirmais PēRKONS šogad. MANA GALERIJA šim notikumam.

Ka liecina jaunākas nedēļas prognozes-nedēļas gaitā laiks pakāpeniski uzlabosies un atkal paliks siltāks, nedēļas vidū jau temperatura dienās var sasniegt +8+13 grādus, bet tuvāk nogalei pat +15 grādus.  Vērosim…

20 marts :Pēc vētraina ciklona BARBARA  nāk mierīgāks un siltaks laiks. Jau otrdien no valsts rietumiem mūs sasniedz jauns neliels ciklons ar silto fronti nesot mākoņainu laiku ar nelieliem nokrišņiem, pārsvara lietus, smidzeklis.Trešdien vietām migla (īpaši Kurzemē, Vidzemes piekrastē) un nelieli nokrišņi (īpaši austrumos). Mērens R vējš. Min t. -2..+3, max +4..+11.  No ceturtdienas līdz svētdienai nonāksim vairāk anticiklona HARRY ietekmē, līdz ar to laiks vairāk skaidrosies un uzspīdes arī saule, bet nokrišņi tikpat ka nav gaidāmi. Dominēs mērens rietumu vējš, bet vietām – it īpaši Kurzemes rietumu piekrastē un Vidzemes piekrastē – palaikam sabiezēs migla. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs -1..+5 grādu robežās. Maksimāla dienā +5  +10 grādiem, bet saulainākās vietās gaisa temperatūra pēcpusdienās paaugstināsies līdz +11..+13 grādiem.

22.marts: Šodien pagaidām ši gada siltāka diena,gaisa temperatūra daudzviet pārsniedza solitos +13 grādus un Rīgā sasniedza +15, dažviet Zemgalē pēcpusdienā bija  arī vairāk, vissiltāk  Ķekavā, kur temperatūra sasniedza +16 gradus! Taču gaisa temperatūras ļoti nevienmerīgas un  taja pat laika Ainažos bija tikai +3 grādi. NEDĒĻAS NOGALĒ:  Nedēļas nogalē vējam iegriežoties no ZR puses un ciklona virs Krievijas ietekmē kļūs krietni vēsāk un ja vel rīt max. temperatūra būs vēl +5+11 gradu robežās, pārsvara saulains, tomēr pūtīs brāzmains ZR vējš ar stiprumu 6-11,brāzmam 16 m/s,visvairāk LV austrumos. Sestdien mākoņu daudzums pamazām palielināsies, naktī migla, t. 0 -4, dienā  +4+9,  Vējš brāzmām līdz 12m/s. Svētdien visai nepatīkams laiks ar stipru brāzmainu vēju kas daudzviet dienā sasniegs 14-19m/s, bet stiprakas brāzmās līdz pat 21 m/s., un nokrišniem… Temperatūra tikai +1+7, bet naktīs jau vietam arī zem nulles. Gaidāmi  nokrišņi- lietus un slapjš sniegs vairak nokrišni skars Austrumu rajonus, vismazak tie būs Kurzemē. Nākaama nedēļa pavasaris tuvosies lēni un laiks būs nepastāvigs,reizēm vējains un tik siltas dienas, ka bija ceturtdienas pagaidām nav redzamas, bet tas jau nākamā rakstā ….

1 komentārs »

  1. Šovakar un tuvākajā naktī valsts lielākajā daļā ceļi apledojuši, visvairāk snigs valsts ZA daļā. R vēja brāzmas daudzviet virs 20 m/s. Līdz šim stiprākās vēja brāzmas, neskaitot Ventspils ostu, reģistrētas sniegputeņa un negaisa laikā Jelgavā (23 m/s) un vietām Rīgā (22 m/s) Rīgā novērots arī pērkona negaiss, par to twiterī ziņoja vairāki cilvēki, tostarp LVĢMC darbinieks no Maskavas ielas.

    Komentārs by Gubumakonis — marts 19, 2012 @ 6:09 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: