INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

maijs 27, 2012

Nedēļa 28.05.-03.06.2012. Gaidāms vēsāks un lietaināks laiks, iespējamas salnas.


Nākamnedēļ, kad sāksies kalendārā vasara, laikapstākļi Latvijā vairāk līdzināsies pavasarim vai rudenim – gaisa temperatūra būs visai zema un reizēm arī līs. Pirmdiena vēl gaidāma silta – saule gaisu sasildīs līdz +19..+23°, vien jūras krastā, pūšot dzestram rietumu vējam vēsaks, ap +16°. Bet jau sākot ar otrdienu laika apstākļi mainīsies: pāri Latvijai virzīsies vairākas zema spiediena ieplakas ar atmosfēras frontēm, kas nesīs mākoņainu un lietainu laiku. Pūtīs pārsvara rietumu puses vēji,kas atsevišķas dienās būs stiprāks, brāzmaināks. Latvijā ieplūdīs vēsāks gaiss, līdz ar to gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra būtiski pazemināsies. Ja vel otrdien LV austrumu puse gaiss var iesilt līdz +21°, tad pec aukstas frontes šķersošanas tā dienās vidēji pazemināsies līdz +12+17°, dažbrīd zem biezākiem lietus mākoniem ari dienas laikā temperatura varetu nepārsniegt +10° robežu, naktī ta pazemināsies +4 +10° robežās, nedēļas otrā pusē vel kādu grādu zemāk. Saskaņā ar pašreizējo «Global Forecast System» prognozi lielākā salnu varbūtība būs naktī uz ceturtdienu un piektdienu. Iespējams, ka vietām, vējam norimstot un mākoņiem izklīstot, būs ne tikai salnas, bet pat neliels sals, šāds scenārijs patlaban prognozēts ceturtdienas naktī Kurzemē un piektdienas naktī Vidzemē,bet vēl jāseko izmaiņam.  Lielāki nokrišni provizoriski gaidami otrdien un nedēļas nogalē,kad Latviju no dienvidiem var sasniegt ciklons ar lietu. Nedēļas vidū saule mīsies ar mākoniem un vietām nedaudz īslaicīgi līs un iespējama arī neliela krusa, varbūt kāds neliels lokāls negaiss. Sekosim izmaiņām papildkomentāros 🙂
29. maijs. Esam ciklona ZARA apakšā, pēcpusdienā, vakarā un naktī auksta fronte lenam šķersos LV teritoriju nesot ilgstošu lietu un vietām arī lietusgāzes, visvairāk stiprs lietus skars Zemgali, centrālos rajonus (arī Rīgas apkārtni),ka ari daļu Vidzemes un Līča piekrastes rajonus. LV austrumu pusē pastāv iespēja kādam negaisam. Lietuvas modelis prognozē, ka šonakt Rīgā nokrišņu daudzums sasniegs ~ 30 mm. Grūti prognozēt, vai stiprās lietusgāzes patiešām trāpīs Rīgai
30.maijs: Naktī virs Latvijas strauji pastiprinājās ciklons ZARA, gar tā DR malu pūš stiprs ZR vējš, kas līcī pie Rīgas sasniedzis vētras spēku. Stiprakais vējš skara tieši Pierigas līča pludmales un Rīgu. Rīgā uz ielām sakrituši ~ 10 koku. Rīgas centrā reģistrētas brāzmas līdz 20m/s. Tik stipras vēja brāzmas saistibā ar šo ciklonu nebija prognozētas un pārsteidza negaidot. Vējš jau pierimst, bet vējains laiks saglabāsies arī dienā., dienas gaitā palaikam nedaudz uzlīs un pārsvara apmācies, skaidrosies Rietumlatvijā, gaisa temperatūra no +8 LV austrumos zem mākoniem līdz +13+15 LV rietumu pusē, kur skaidrosies.

BRIVDIENAS BŪS VĒSAS UN LIETAINAS————————————————————————————————————————————-

1. jūnijs: Esam masīva ciklona  ANNETTE apakšā un laiks tuvakās dienās būs visai lietains un drēgns, brīvdienās gaidāms arī brāzmains vējš, daudz mākoņu, īslaicigas lietusgāzes, vietām arī krusa un negaisi. Šodiena pārsvara mākoņains laiks, brīžiem lietus, pēcpusdien, vakarā un naktī uz sestdienu daudzviet līs ilgstoši un vietām ari stipri, visstiprākas lietavas Lv Centrālos rajonos un Vidzemē. Vakarā un naktī ilgstošs un stiprs lietus gaidāms arī Rīgā. Pūtīs lēns līdz mērens D, DR vējš.  Gaisa temperatūra +9+16 gradu robežās.  Brīvdienās būs daudz mākoņu un maz saules, dzestrs, brāzmains DR vējš. Brīžiem līs, pārsvara īslaicigas lietus brāzmas,  vietām krusa, lietusgāzes un arī negaiss. Naktīs  +2..+9, dienās  +9..+15. Nokrišņu daudzums tuvākas dažas dienās varētu vietām sasniegt 30-35 mm, kas ir puse no mēneša normas.

Ari nākama nedēļa visai lietaina un sakumā vesa, siltaks laiks un sausāks sāks atgriezties nedēļas beigās, bet par to  nākamas nedēļas rakstā.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: