INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

februāris 24, 2013

Nedēļa 25.02.2013.- 03.03.2013. Šonedēļ sajutīsim pavasari, tomēr ziema vēl neatkāpsies.


Otrdienas gaisa temperatūra dienas vidū pēc Lietuvas modeļa prognozes

Otrdienas gaisa temperatūra dienas vidū pēc Lietuvas modeļa prognozes

Aizvaditas nedēļas pēdejas dienās anticiklons FENNE atnesa mums skaistu, saulainu un agram pavasarim raksturīgu laiku. Kaut naktīs vel valdija daudzviet krietns sals, dienās saule jau iesildija gaisu virs 0 grādiem, svētdien Cēsu un Siguldas apkārtnē gaisa temperatūra sasniedza pat +5 grādus. Šādi krasi temperaturas kontrasti starp dienas un nakts temperaturām, kas šajās dienās sasniedza 15-20 grādus ir ŗaksturigi agram pavasarim pie anticiklonala un skaidra laika. Līdzīgi laikapstākļ igaidāmi arī tuvākas dienās, turklāt nedēļas vidū kļūs vēl siltāk, kad gaiss dienā jau iesils līdz +2…+7 grādiem.

Līdz februāra beigām laikapstākļus joprojām noteiks anticiklons. Pirmdien un otrdien gaidāmas pārsvarā skaidras debesis un lēns vējš, tādēļ saglabāsies lielas gaisa temperatūras svārstības. Naktīs sals -6…-16 grādi, uz otrdienu vietām Latgalē un Vidzemē atkal gaidāms sals līdz -18 grādiem, bet dienā saule gaisu sasildīs līdz 0..+5 grādiem. Februāra pēdējās divas naktis gaidāmas siltākas, būs vairāk mākoņu, dienas laikā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +2..+7 grādiem. 

Saskaņā  ar jauno prognozi  brīvdienās, 2. un 3.martā, Latviju sasniegs ciklons ar lietu, sniegputeni un brāzmainu vēju. Aiz tā ieplūdīs ļoti  auksts gaiss, un dažās dienās marta pirmajā pusē gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs -2..-7 grādus, bet nakts un rīta stundas daudzviet būs aukstākas par -10 grādiem, skaidra laika un lēna vēja kombinācija atsevišķām vietām var atnest salu līdz -20 grādiem. Šo prognozi tuvākas dienās vēl precizēsim.

Kopumā marts ,vismaz ta pirmā puse solās būt visai auksts un ziemīgs. Šogad marts Latvijā kopumā varētu būt nedaudz aukstāks par normu, bet aukstuma vilnī mēneša sākumā gaisa temperatūra, visticamāk, noslīdēs krietni zem ierastā un var pazemināties naktīs arī zem -20 grādiem.Iepriekšējos sešos gados pavasara pirmais mēnesis bija siltāks par normu, vissiltākais marts bija 2007.gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī kopumā bija +4,4 grādi. Pēdējais aukstais marts bija 2006.gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija -3,5 grādi, liecina LVGMC informācija.

26.februāris: Sniega segas biezums saskaņā ar LVĢMC datiem no 2cm Liepājā līdz 50cm Alūksnē. Pateicoties mākoņu segai sals Latvijas rietumu un centralos rajonos sals bija neliels, austrumu pusē sals sasniedza -11-16 grādus, tuvakas naktis būs siltākas. Februāra izskaņā straujāka kušana, marta sākumā sniegputenis. Februāra pēdejas dienās paliks strauji siltāks un valsts lielāka daļā intensivs atkusnis, kad dienā temperatūra sasniegs vismaz +3..+6 grādus, bet marts atnāks ar sniegputeni un vēsaku laiku, prognozes par aukstuma vilni ir mainīgas, vel nav skaidribas, cik stiprs un ilgstošs tas būs, piemēram GFS patreiz dažās marta naktīs valsts austrumos prognozē salu līdz -30 grādiem, bet tas ir sliktākais iespējamais scenārijs, citi sola krietni mazāku salu, tomēr skaidrs, ka nākama nedeļā ziema atgriezisies, sekojam izmaiņam 🙂

Brīvdienās gaidāma sniegavētra.

загруженноеgusiai_2013030312lietus_20130302201. marts:  Jau šonakt ciklons VOLKER atnesa stipru ZR vēju un slapjo sniegu daudzviet Latvijā,Ventspilī un arī Rīgā vēja brāzmas sasniedza 16-18 m/s. Gaisa temperatūra -1…+2 grādi. Vējains laiks ar nelielām slapja sniega brāzmām turpināsies visu piektdienu. Naktī uz sestdienu vējš pierims, debesis pamazām skaidrosies, nokrišņi mitesies. Ieplūstot aukstai gaisa masai temperatūra strauji pazemināsies līdz -2…-7, Latvijas A, ZA pusē līdz -8…-12 gradiem.  Sestdiena atnāks saulaina un ar nelielu salu, tomēr jau no pēcpusdienas un sākot no Rietumu rajoniem debesis apmāksies un no jauna sāks pastiprināties brāzmains ZR, R vējš, sāksies sniegputenis, kas vakarā un līdz nakts sākumam pārņems visu valsts teritoriju.  Naktī uz svētdienu un svētdienas rītā snigs īpaši stipri, putinās, bet ZR  vēja brāzmas sasniegs vētras spēku! Vējš pastiprināsies līdz 15-20 m/s, bet piekrastē līdz 22-26 m/s, kopā ar sniegu gaidāms putenis un uz celiem apledojums un sniega sanesumi. Palaikam snigs un putinās ari svetdienas dienā, gaidāms arī vētrains vējš, sniegputenis pilnība mitēsies  tikai nakī uz pirmdienu. Gaisa temperatūra svētdienas gaitā +1…-6 grādi, naktī uz  pirmdienu atkal strauji pazemināsies. Prognozes rāda, ka šis sniegputenis radīs sniega segas pieaugumu līds 5-10 cm, bet vietām Vidzemē pat līdz 15 cm.

 2, marts :  Sniegputenis Rīgā gaidāms aptuveni no plksten 17 šovakar līdz pusnaktij. Varētu uzsnigt 6 cm sniega, D vēja brāzmas līdz 15 m/s.Liepājā un Ventspilī šovakar nokrišņi ar DR vēja brāzmām līdz 20 m/s, svētdien ZR vētra līdz 26 m/s. Ciklona centrs rīt būs valsts ZAustrumos. Tā ka šajā ziemā pārsvara valdija ļoti mierīgi laikapstakļi, bez ievērojamam vētram, tad gaidama vētra varētu būt stiprāka šajā ziemas sezonā. Vērosim 🙂

 3. marts. Aizvaditas nakts sniegputenis atnesa 5 -15 cm sniega, vairāk Vidzemē, Rīgā 5-8 cm, bet Liepājas pusē sniega nav- tur lija lietus. DR vēja brāzmas sasniedza 10-22 m/s, stiprakajs vējš Liepājas pusē. No rīta  Ventspils ostā reģistrētas ZR vēja brāzmas līdz 27 m/s – stiprākais vējš kopš pērnā gada 26.oktobra. Alūksnē 55 cm dziļš sniegs, šodien snigs vēl. Rīgā sniega segas biezums pieaudzis no 10 līdz 17 cm.

Naktī visā Latvijā, izņemot ziemeļaustrumus, gaiss sasila līdz 0..+3 grādiem, dienas gaitā kļūs vēsāks, vakarā gaidāmi -3..-8 grādi, bet naktī uz pirmdienu debesim skaidrojoties un vējam pierimstot t. pazemināsies līdz -8…-12, Z-Vidzemē iespējams -16…-18 grādi, pirmdien dienā no +2 Kurzemē līdz – 10  Z-Vidzemē. Šodien Kurzemē, Zemgalē un Rīgā plosīsies Z, ZR vējš ar brāzmām līdz 17-22 m/s, Kurzemes rietumkrastā līdz 26 m/s.  Brīžiem snigs, putinās, vairāk snigs austrumos. Pirmdien nokrišni un vējš mitēsies.

Ventspils ostā šodien reģistrētas ZR vēja brāzmas līdz 29 m/s – stiprākais vējš kopš pērnā gada 25.marta, kad šeit bija pat 34 m/s. Rīgas centra meteostacijā reģistrētas ZR vēja brāzmas līdz 21 m/s.

Ciklona un sniegavētras NOVĒROJUMS

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: