INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

marts 3, 2014

Nedēļa 02.03. 2014 – 09.03. 2014.


 Arī šajā nedēļā krasas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas- mākoņainas dienas mīsies ar mazliet saulainākām, atsevišķās dienās gaidāms arī neliels lietus, iespējams slapjš sniegs.

Dažādos virzienos no mums virs Eiropas virpuļo dažāda stipruma cikloni, bet mēs esam gandrīz pa vidu nelielam anticiklonam. Kas ir “atliekas” no Krievijas lielā anticiklona. Līdz ar to pie mums ir mierīgs, lai arī apmācies laiks. Debesis arī turpmāk būs lielākoties apmākušās, turklāt trešdien un ceturtdien daudzviet gaidāmi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs. Vietām īslaicīgi var izveidoties neliela sniega kārta. Gaidāma arī migla, jo valdošais visu nedēļu būs lēns līdz mērens dienvidaustrumu, austrumu vējš, bet trešdien un ceturtdien brīžiem iestāsies bezvējš. Gaisa temperatūra visu darba nedēļu dienās būs ap +2..+7 grādiem, bet naktīs -3..+3 grādu robežās.

Nedēļas nogalē dienvidaustrumu vējš nedaudz pastiprināsies, tādēļ ir cerības, ka mākoņi izklīdīs. Nokrišņu brīvdienās nebūs. Gaisa temperatūra naktīs joprojām būs aptuveni -3..+3 grādu robežās, bet dienās tā var  sasniegt +5..+10 grādus, vietām Kurzemē un Zemgalē saulē līdz +13 grādiem.

Laika vērotājs par gaidāmo martu:

Marts ir kalendārā pavasara pirmais mēnesis. 20.martā plkst.8.57 sākas astronomiskais pavasaris, taču laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs martā paredz vēl dažu labu ziemīgu pārsteigumu. Ticējums saka, ka marta vējš un aprīļa lietus nes mājā lielu svētību. Sauss marts, mitrs aprīlis un pavēss maijs pilda klētis, šķūņus un pagrabus. Marts pēc savas būtības vēl nav īsts pavasaris, bet gan vairāk priekšpavasaris. Tāpēc arī ticējums saka, ja janvārī ir marts, tad martā janvāris. Pagājušā janvāra sākums bija ar aprīlim raksturīgiem laika apstākļiem. Tā ir zīme, ka marta pirmajā pusē ziema neatkāpsies, bet izspēlēs ne vienu vien «ziemīgu joku», brīdina laika zīmju vērotājs. Arī pārsvarā siltais februāris liecinot par nokrišņiem bagātu un ne visai pavasarīgu pirmo pavasara mēnesi. Savukārt 1.februāris, kas prognozē pavasari, bija vējains un tas norādot uz vējainu martu un aukstu pavasari. Līdzīgi laika apstākļi, kā šobrīd februārī, turpināsies arī martā, prognozē Bukšs. Kopumā marts būšot salīdzinoši vēss un nokrišņiem bagāts – mēneša vidējā temperatūra drusciņ virs nulles, bet nokrišņu būšot vairāk nekā parasti. Laikā līdz Ģertrūdei (17.marts) pārsvarā gaidāms nakts sals, kas dažviet var sasniegt -10 grādu atzīmi. Saulainās dienās gaiss saulītē iesilšot līdz +8 grādiem.Mēneša otrajā pusē un beigās gaidāmi mainīgi laika apstākļi un dažāda veida nokrišņi. Dažviet uz pagājušās ziemas trūcīgā sniega rēķina krietni var papildināties sniega krājumi. Ieplūstot siltākam gaisam, mēneša beigās temperatūra sasniegs +10 un vairāk grādus, paredz laika zīmju vērotājs

Marts ir laiks, kad kļavām un bērziem sāk tecēt sula. Saulainās vietās sāk ziedēt sniegpulkstenītes, bet mēneša beigās arī zilās vizbulītes un māllēpes. Baložu jeb putnu mēnesī sāk atgriezties mūsu gājputni. Marta pirmajās dienās krauķi, bet marta vidū lauku cīruļi un māju strazdi. Mēneša beigās arī baltās cielavas un stārķi. Martā zaķim dzimst pirmie mazuļi, alnim aug jaunie ragi un no ziemas miega mostas lācis. Sērsnu mēnesis ir laiks, kad sākas pavasara pali un ziema atkāpjoties var iekost ne pa jokam. Lietains marts norāda uz vājām ražām, bet marta putekļi ir dārgāki par sudrabu un zeltu.

IKDIENAS METEOBILDĒM SEKOJAM ŠEIT

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: