INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūlijs 21, 2014

Nedēļa 21.07. 2014 – 27.07. 2014. Gaidāms sauss un ĻOTI KARSTS LAIKS.


Sagaidāms, ka visa šī nedēļa būs saulaina sausa un karsta,  turklāt gaisa temperatūra būs arvien augstāka, liecina prognozes. Nedēļas gaitā virs Latvijas pastiprināsies anticiklona ietekme, līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies un nokrišņi mitēsies. Visu nedēļu lielākoties būs arī sauss laiks. Pirmdien īslaicīgas lietusgāzes iespējamas vietām Vidzemē un Latgalē, bet otrdiena un trešdiena paies bez lietus visā valstī. Nedēļas otrajā pusē vietām var izveidoties pa kādam negaisam, tomēr tie būs nelieli un aptvers maz teritorijas.  No pirmdienas līdz trešdienai gaisa temperatūra naktīs būs ap +13..+18 grādiem, bet dienās +23..+28 grādi. Nedēļas otrajā pusē naktīs gaisa temperatūra būs par 1-2 grādiem augstāka, bet dienās lielākoties +25..+30 grādi, vietām līdz +31..+33 grādiem. Karstākais laiks sagaidāms tieši nedēļas nogalē, brīvdienās sestdien un svētdien, kad gaisa temperatūra lielākajā valsts daļā sasniegs un pārsniegs +30 grādu atzīmi.

24.jūlijs: Ceturtdien un piektdien gaiss sakarsīs līdz +28..+30°, pēc tam līdz +32°, vēsāk vietām piekrastē. Kopumā saulains laiks, daži lietus mākoņi. GFS lielāko karstumu Latvijā prognozē pirmdien un otrdien (28.-29.jūlijā) – līdz +34°. D vējš, vietām pērkona negaiss. Ūdens t. līdz +27°.Asfaltēto ceļu virsmas temperatūra vietām sasniedz +50°, tuvākajās dienās gaidāmi +60°, ceļa segums vietām kļūs mīksts un slidens.

25. jūlijs:   UZMANĪBU, KARSTUMS !!!

25 juuulGaidāma karstākā nedēļas nogale pēdējos divos gados, tai sekos vēl lielāka tveice

 Gaidāmajās brīvdienās gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +32 grādiem, tā būs svelmainākā nedēļas nogale kopš 2012.gada 28.-29.jūlija, kad gaisa temperatūra valstī sasniedza +34 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati un “Global Forecast System” prognoze. Šajā nedēļas nogalē joprojām dominēs saule, gaidāmi arī daži mākoņi, kas vietām var atnest īslaicīgu lietu un pērkona negaisu. Vairāk mākoņu būs Kurzemē. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš, vietām piekrastē dienas gaitā iegriezīsies jūras brīze. Gaisa temperatūra naktīs brīvdienās  +13…+21 grāda robežās, dienās praktiski visā valstī gaiss sakarsīs līdz +29..+32 grādiem, par kādu grādu mazāka svelme būs Rīgas jūras līča rietumu piekrastē.

Tomēr viskarstākās gaisa masas Latvijā iegriezīsies nākamnedēļ, kad temperatūra pakāpsies vēl par grādu augstāk, naktīs gaiss vietām nepaspēs atdzist vairāk kā līdz +20..+22 grādiem. Nedaudz pieaugs gaisa mitrums, būs vairāk mākoņu, vietām īslaicīgi līs un plosīsies pērkona negaiss. Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi karstums atkāpsies 1.augustā. Iespējams, ka atelpa būs īsa un svelme drīz atgriezīsies.Līdzīga situācija, kad Latvijā ilgstoši valdīja liels karstums, pēdējo reizi bija 2010.gadā. Tā gada vasara iegājusi vēsturē kā viskarstākā vasara.

 Svelmainajā laikā mediķi aicina būt piesardzīgiem, dienas karstākajā daļā neuzturēties saulē un izvairīties no lielas fiziskas piepūles, dzert daudz ūdens un nekādā gadījumā nelietot alkoholu. Jāparūpējas par bērniem, gados veciem cilvēkiem un slimniekiem. Nedrīkst aizmirst dzīvniekus – tiem jānodrošina piekļuve ēnai un tīram ūdenim.  

Ūdens temperatūra ezeros un lielākajās upēs karsto dienu pievakarēs sasniegs +23..+27 grādus. Savukārt jūras piekrastē ūdens temperatūra daudzviet var pazemināties, jo vējš galvenokārt pūtīs no sauszemes, silto ūdens virskārtu ienesot tālāk jūrā, un piekrastē var nonākt auksti ūdeņi no dzelmes.

 

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: