INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

augusts 2, 2014

Nedēļa 03.07. 2014 – 10.08. 2014. Sāksies pēdējo gadu lielākais karstums!


  Karstums Latvijā turpināsies visu nākamo nedēļu un, iespējams, vēl ilgāk, liecina pašreizējā “Global Forecast System” prognoze. GFS šobrīd prognozē, ka virs +30° gaisa temperatūra Latvijā bieži pakāpsies vēl arī 3.-15. augustā, 3-4.augustā Kurzemē iespējami +36°. Svētdien Latvijā sāksies pēdējo gadu desmitu lielākais karstums, brīdina sinoptiķi. Gaisa temperatūra pēcpusdienā paaugstināsies līdz +29..+34 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē līdz pat +35 grādiem un ispējams pat vairāk grādiem.

Lielākā svelme būs līdz trešdienai, kad temperatūra dienā sasniegs +29..+34 grādus, bet pirmdien un otrdien vietām, pārsvarā Kurzemē, līdz +35..+37 grādiem. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +17..+23 grādiem. Pūšot lēnam līdz mērenam austrumu, dienvidaustrumu vējam, mazāka tveice būs vien Kurzemes austrumu piekrastē, kur Rīgas jūras līča malā gaiss iesils līdz +27..+29 grādiem. Dienas būs pārsvarā saulainas, tomēr iespējami atsevišķi gubu mākoņi ar īslaicīgu lietu un pērkonu. Lielākā svelme gaidāma svētdien un pirmdien,3-4.augustā, kad Kurzemes rietumu piekrastē (tostarp Liepājā un Ventspilī), gaiss sakarsīs līdz +34..+37 grādiem. Nēdēļas otrā pusē karstums par dažiem grādiem mazināsies , tomēr tapat laiks saglabāsies ļoti karsts. Jāpiebilst, ka šajās dienās visticamāk tiks pārspēti karstuma rekordi. Laiks būs lielākoties sauss un saulains, un tikai vietām var izveidoties kāds lokāls negaisa mākonis. 

Nedēļas otrajā pusē saglabāsies pārsvarā sauss un saulains laiks, tomēr lokāli negaisa mākoņi var izveidoties visos Latvijas reģionos. Bet ka jau šada karstumā, lokāli negaisi var būt ļoti stipri un postoši ar krasam vēja brāzmam lietusgāzem, krusu, tomēr skars nelielas teritorijas un ir grūti prognozejami… Pūtīs lēns mainīga virziena vējš un karstums būs par dažiem  grādiem mazāks – pārsvarā +28..+33 grādi, vietām pārsvarā piekrastē, ap +25…+27 grādiem.

Līdz šim 2014.gadā Latvijā bijušas 17 dienas, kurās gaisa temperatūra kaut vietām valstī pakāpjas virs +30 grādiem. Šonedēļ šos skaits pārsniegs 20 un, iespējams, vasarā kopumā sasniegs 25. Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē bijusi tikai viena vasara ar tik daudzām karstām dienām – 2010.gadā. Otrajā vietā ierindojas 1939.gads, kad šādu dienu skaits sasniedza 20, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jau ziņots, ka glābēji un mediķi aicina būt piesardzīgiem, dienas karstākajā daļā neuzturēties saulē un izvairīties no lielas fiziskas piepūles, dzert daudz ūdens, bet nelietot alkoholu un dzērienus ar lielu cukura daudzumu. Jāparūpējas par bērniem, gados veciem cilvēkiem un slimniekiem, savukārt dzīvniekiem jānodrošina piekļuve ēnai un tīram ūdenim.

====================================================================================================================================

3 augusts.Svētdienas pēcpusdienā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Ventspils novērojumu stacijā, kas atrodas ostā, gaisa temperatūra pakāpās vismaz līdz +36,7 grādiem. Tā ir augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta valsts vēsturē. Iepriekšējais oficiālais karstuma rekords bija +36,4 grādi 1943.gada 4.augustā Daugavpils pilsētā.Tomēr svētdien rekordaugsta gaisa temperatūra reģistrēta ne tikai Ventspils ostā, bet arī citviet Kurzemes rietumu piekrastē, tai skaitā Ventspils lidostā un Pāvilostā gaiss sakarsa līdz +35 grādiem, Nīcas un Rucavas novadā – līdz +36 grādiem.Šodien 16 stacijās bija parspēti 03.08. t. rekordi.

 

Lai arī aizvadītajās dienās daudzviet lija, vietām pat stipri, mežos vēl aizvien saglabājas ļoti augsta ugunsbīstamība.

Ūdens temperatūra daudzviet saglabāsies virs +20 grādiem, vien līča rietumu daļā tā nepārsniegs +11…+15 grādus.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: