INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Oktobris 5, 2014

Nedēļa 06.19. 2014 – 12.10. 2014. Nedēļas sākumā vēsāks un vējaināks, otrā pusē-silts un vietām līs.


Kopš 23. septembra, kad diennakts tumšais periods kļūst aizvien garāks par gaišo, arī rudenīgie laika apstākļi aizvien vairāk nostiprinās mūsu reģionā, tomēr pagaidām tās ir tikai salnas un īslaicīgas miglas. Kopumā laiks ir krietni siltāks, sausāks un saulaināks, nekā parasti ir ierasts šajā laikā. Ka pierādijums tam ir arī aizvadīta vēlēšanu diena, kas padevās ļoti silta. Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Jelgavā sasniegusi +18,7 grādus, tādējādi šī ir siltākā Saeimas vēlēšanu diena kopš atjaunota Latvijas neatkarība, liecina meteoroloģisko arhīvu dati. Rīgā pl. 11 bija jau +16,2 grādus silts, tikai par 0,4 grādiem atpaliekot no iepriekšējā rekorda.Krietni vēsāks ir Vidzemē un daļā Latgales, kur mākoņi klāj debesis un pl.11  temperatūra sasniedza tikai +8..+9 grādus. Aizvāditā nedēļā piedzivojam arī pirnās nopietnas salnas un vietām pat salu līdz -2…-4,5 grādiem.

Ļoti strauja laika apstākļu maiņa tuvākajā laika periodā nav gaidāma, liecina LVĢMC sniegtā informācija. Joprojām kopumā būs sausāks un siltāks, nekā ierasti ap šo laiku. Anticiklons vēl aizvien neatkāpsies – atmosfēras spiediens saglabāsies augsts. Šīs nedēļas otrajā pusē plašā Eiropas daļā ieplūdīs siltas gaisa masas no Ziemeļāfrikas, tās skars arī Latviju, izraisot gaisa temperatūras paaugstināšanos virs +20 grādiem, kas oktobrī ir reta parādība.Mākoņi mīsies ar saulainu laiku, nokrišņi joprojām bus visai maz , īpaši nedēļas pirmajā pusē. Tuvākās dienas klūs nedaudz vēsāks un vējaināks laiks, lielākais vējš otrdien. Nokrišņu maz, dažviet, galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos, mazliet uzlīs. Gaisa temperatūra naktī teritorijas lielākajā daļā nepazemināsies zem +4…+10 tikai austrumos tā sasniegs  -1…+4 grādus, dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8…+14  grādiem. 

Trešdien Latviju šķērsos pirmā siltā atmosfēras fronte, aiz kuras sāks ar lēnu līdz mērenu dienvidu, dienvidrietumu vēju ieplūst siltāks gaiss. Sākumā tā atnesīs daudz mākoņu, vietām, īpaši Kurzemē arī mazliet uzlīs. Temperatūra dienā sasniegs +10..+14 grādus. Ceturtdien laik apstākļi līdzīgi – daudz mākoņu vietām neliels lietus. Temperatūra naktī +4..+10 grādi, dienā līdz +11..+15 grādiem. Piektdien siltāks gaisa masas būs sasniegušas Latviju un lai arī debesis bieži būs apmākušās un vietām varētu mazliet līt, gaiss iesils līdz +15..+20 grādiem, valsts dienvidos vietām līdz +22 grādiem. Arī brīvdienās brīžiem līs, taču saglabāsies silts laiks – +13..+18 grādi, dienvidos līdz +20 grādiem, vietām būs jauni konkrēto datumu un dienu siltuma rekordi. Siltas būs arī brīvdienu naktis, kad temperatūra nebūs zemāka par +9..+14 grādiem.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: