INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

jūnijs 10, 2019

10.06.2019-16.06.2019. Jauns karstuma vilnis, negaisi un lieli kontrasti.

Filed under: interesanti laikapstakli — Gubumakonis @ 3:22 AM

Kaut arī aizvadītas nedēļas karstums ir mitējies, šonedeļ Latviju sasniegs gaisa masas no Afrikas nesot jaunu karstuma vilni un vienlaicīgi no ziemeļiem tuvosies arktisks gaiss kas var novest pie lieliem temperatūras kontrastiem un nestabīliem laikapstākļiem. Visticamāk pārsvaru gūs tveice, tomēr ari aukstums būs tepat blakus un mes tā ka pa vidu, tāpēc iespējami dažādi scenāriji. Iespējams, nedēļas vidū netālu uz dienvidiem no Latvijas gaisa temperatūra sasniegs 35 gradus. Uz robežas starp lielo karstumu dienvidos un aukstumu ziemeļos Latvijā iespējams gan vēss lietus, gan tropiskas lietusgazes un postoši negaisi.

Pirmdiena būs nedēļas vēsaka diena un nebūs siltāka par +21…+ 26 gradiem, vesāk piekrastē. Jau otrdiena mūs sasniegs karsta gaisa masa no Ziemeļāfrikas un temperatūra strauji paaugstinasies. Otrdienas pecpusdiena gaidāms karstums līdz +26… +31 grādam. Sākot ar trešdienu, iespējama spēcīga tveice, krasas temperatūras svārstības un lieli temperatūras kontrasti, lietus un postošs pērkona negaiss. Tomēr līdzīgi, kā arī ieprieksējā nedēļā ari šonedēļ lietusgāzes skars tikai nelielu daļu valsts teritorijas. Trešdien un ceturtdien pecpusdienās termometra stabiņš vietām, galvenokārt valsts dienvidu, dienvidaustrumu rajonos pakāpsies iespējams līdz pat +28…+33 grādiem, kamēr valsts ziemeļos un jūras piekrastē varētu būt arī par vairākiem grādiem vēsāks laiks. Naktīs gaisa temperatūra +16…+21 grādu robežās. Šajās dienās vietām visos reģionos veidosies lokāli negaisa mākoņi, pastāv liels risks ka izveidosies spēcīgi, postoši negaisi ar krasam vēja brāzmām, krusu, stipru lietu, taču tās skars nelielas teritorijas, savukart dažviet turpināsies sausums.

11. jūnijs: Karstuma dēļ sinoptiķi brīdina par to, ka Latvijas dienvidu daļā laikapstākļi tuvākajās dienās kļūst bīstami. Trešdien un ceturtdien, 12. un 13.jūnijā, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu Latvijas dienvidu daļā. Pārējā Latvijā, tostarp Rīgā un Vidzemē, nākamajās dienās spēkā būs dzeltenais brīdinājums. Oranžās krāsas brīdinājums trešdien un ceturtdien nozīmē, ka laikapstākļi kļūst bīstami. Otrdien no Dienvidiem Latvijā ieplūst neierasti karsts un mitrs gaiss, kas valsts teritorijā saglabāsies līdz pat svētdienai.Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķis Andris Rembergs pastāstīja, ka “šīs gaisa temperatūras līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā daudzviet būs ap +27..+32 grādiem. Bet šonedēļ dienvidu rajonos tās sasniegs arī +33 grādus. Šī gaisa temperatūra +33 grādi arī atbilst šim oranžajam brīdinājumam”.Laikapstākļi bīstami kļūst Latgalē, Zemgalē un Kurzemes Dienvidos – “Liepāja, Rucava, arī Saldus. Zemgalē savukārt Bauskas rajons un tātad Sēlija un tāpat arī Daugavpils rajons, Latgales dienvidi”, stāstīja Rembergs.Pārējā Latvijā – arī Rīgā un Vidzemē – situācija novērtēta ne tik nopietni – spēkā dzeltenais brīdinājums. Tas nozīmē pasliktinātus laikapstākļus. Kad laiks Latvijā kļūs vēl tveicīgāks un vietām var veidoties postoši negaisi,

Nedēļas nogalē tveice mazināsies vien daļēji, joprojām dienās bieži būs tuvu +30 grādiem un dažviet veidosies īslaicīgas pērkona lietusgazes, taču jau krietni mazak ka nedēļas vidū. Ari naktis siltas, +13…+18 grādi.

Līdz ar to jūnija pirmā puse būs viena no siltākājam Latvijas vēsturē. Mēneša otrā puse patreiz tiek prognozēta ar mērenam temperatūram atbilstošām mūsu klimatiskai joslai.

Daźas variàcijas par temperatūras kontrastiem šonedēļ un 3 bildes no soc.  tīkliem no negaisiem aizvadīta nedēļa

Manas nedēļas bildes.

 

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: