INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

augusts 5, 2019

05.08.2019- 11.08.2019. Šonedēļ atgriezīsies normāls vasaras siltums, vietām arī negaisi.

Filed under: interesanti laikapstakli — Gubumakonis @ 11:28 AM

Nedēļas nogale Latvijā tika aizvadīta lielākoties saulaina un sausa. Naktis bija vēsas – debesīm skaidrojoties, gaisa minimālā temperatūra vietām bija +5 grādi un pat zemāka, līdz ar to vairākās novērojumu stacijās tika laboti minimālās gaisa temperatūras rekord  vietām gaiss atdzisis līdz +3…+4°. Jaunnedēļ atgriezīsies siltāki laika apstākļi ar lokālām lietusgāzēm. 

Šonedeļ laiks Latvijā kļūs siltāks, un nedēļas vidū atgriezīzies normāla vasaras temperatūra dienās sasniedzot +20…+25 grādus un arī naktīs nenoktītot zem +10 grādiem. Daudzviet gaidāmi konvektīvie nokrišņi un lokālas pērkona lietusgāzes, tomēr nokrišņu sadalījums ļoti nevienmērīgs. Tomēr mēneša vidū var sekot rudenīgākas dienas, liecina pašreizējās prognozes.

Visu darba nedēļu gaisa temperatūra pēcpusdienās būs lielākoties +18..+23 grādi, vietām trešdien un ceturtdien līdz +24..+26 grādiem. Vēl otrdienas nakts būs vēsa, temperatūrai daudzviet noslīdot zem +10 grādiem, bet turpmāk arī naktis kļūs siltākas un gaiss atdzisīs līdz lielākoties +11..+16 grādiem. Katru dienu kādā Latvijas daļā gaidām lietus un pērkona negaiss, bet pārsvarā tomēr spīdēs saule. Nākamnedēļ mūsu reģionā var kļūt aktīvāki Atlantijas cikloni, atnesot vairāk mākoņu un lietu, turklāt arī vēsāku un kopumā rudenīgāku laiku.

LVĢMC prognoze:

Pirmdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks augsta spiediena atzars, līdz ar to daudzviet starp mākoņiem spīdēs saule un lietus gaidāms vien dažviet. Gaisa masa virs Latvijas joprojām būs vēsa, tādēļ termometra stabiņš naktī uz pirmdienu atsevišķos rajonos noslīdēs līdz +3…+5 grādiem, lokāli zāles virskārtā iespējama arī salna.

Savukārt, jau otrdien atmosfēras spiediens pazemināsies un laika apstākļus sāks noteikt gaisa masu plūsma no rietumiem. Vakarā, kā arī naktī uz trešdienu valsts teritoriju sāks šķērsot mākoņu un nokrišņu zona, tādēļ nedēļas vidū laiks gaidāms salīdzinoši mākoņains un daudzviet līs, atsevišķos rajonos ducinās arī pērkons. Teritorijā ieplūstot siltākai gaisa masai, temperatūra dienās paaugstināsies līdz +19…+24 grādiem, bet naktis nebūs vēsāks par +11…+16 grādiem. Vējš būs lēns līdz mērens un pārsvarā pūtīs no dienvidrietumiem, dienvidiem.

Arī nedēļas beigās laika apstākļi saglabāsies līdzīgi – ja vēl naktī uz ceturtdienu lietus teritorijas lielākajā daļā nav gaidāms, tad nedēļas izskaņā, pēc šī brīža prognozēm spriežot, daudzviet līs un ducinās pērkons. Arī temperatūra saglabāsies līdzīga, gaisam dienās dažviet iesilstot līdz +23…+24 grādiem.

Nedēļas negaisi Rīgā( mani foto)

 

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: