INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

16 augusta, 2021

16.08.2021 -22.08.2021. Rudens pieskāriens, lietusgāzes un vējš….


Nedēļas sākumā Latvijā laikapstākļus noteiks spēcīga ciklona darbība ar centru virs Skandināvijas, tā rezultātā Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa. Ciklona ietekmē laiks būs vējains un lietains, tuvojoties brīvdienām tā ietekme mazināsies un vējš pierims un nokrišņu daudzums samazināsies. Šajā nedēļā Latvijā ciklona ietekmē bieži gaidāms lietus un brāzmains vējš, bet brīvdienās laiks nedaudz uzlabosies, liecina prognozes. Lielākais nokrišņu daudzums prognozēts periodā no pirmdienas pēcpusdienas līdz ceturtdienai, savukārt vējainākā diena varētu būt trešdiena, kad piekrastē gaidāmas dienvidrietumu vēja brāzmas ap 20 metriem sekundē. Visticamāk, nedēļas nogalē paaugstināsies atmosfēras spiediens, mazināsies nokrišņu daudzums un vēja ātrums.

Pirmdiena iesāksies ar mēreni siltu laiku, dienas pirmajā pusē uzspīdēs saule, bet pēcpusdienā un vakarā valsts rietumu un centrālos rajonos jārēķinās ar pērkona lietusgāzēm, kas vietām būs stipras, iespējama arī krusa. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas naktī uz pirmdienu piekrastē vēl būs brāzmains. Gaiss dienā iesils līdz +21…+26°, tomēr nakts būs dzestra un lielākajā valsts daļā gaiss atdzisīs līdz +10…+15°, piekrastē vien siltāks, tur ap +16…+18°. Otrdien daudzviet, īpaši valsts austrumos, gaidāmas pērkona lietusgāzes, kas var būt stipras un ar krusu. Nedēļas vidus sagaidāms mākoņains, daudzviet līs ilgstoši un vietām gaidāms pērkona negaiss un stipras lietusgāzes. Dominēs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, vēja ātrums brāzmās visā valsts teritorijā būs 15-19 m/s. Gaisa temperatūra naktīs būs +12…+18° robežās, bet dienās termometra stabiņš nepārsniegs +16…+20° atzīmi. Tālākās prognozes liek secināt, ka nedēļas izskaņā laikapstākļi uzlabosies. Spēcīgais un brāzmainais vējš rimsies un sagaidāms lēns mainīga virziena vējš. Kopējais nokrišņu apjoms arī samazināsies un lietus sagaidāms vien lokāli. Dienas saglabāsies vēsas, maksimālā gaisa temperatūra dienās būs +17…+21°, bet  minimālā temperatūra naktīs +9…+16°.

Visu darba nedēļu valdošie būs dienvidu un rietumu vēji, kas bieži būs brāzmaini, īpaši trešdien, kad lielākajā valsts daļā brāzmas pārsniegs 15 metrus sekundē, bet piekrastē līdz 20–23 metriem sekundē. Brīvdienās iegriezīsies lēns ziemeļrietumu vējš, vietām un brīžiem uzlīs, taču bieži uzspīdēs saule, dienās temperatūra būtiski nemainīsies, bet naktis kļūs dzestrākas, daudzviet temperatūra noslīdēs zem +10 grādu atzīmes.

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: