INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Negaiss ar vētru Rigā 18.jūlijā.2010.

Naktī uz 18.07. zema spiediena ieplaka ar ļoti aktīvu oklūzijas fronti pietuvojās rietumu rajoniem, nesot sev līdz stiprus nokrišņus ( Skultē un Dobelē nolija 63%, savukārt Rīga gandrīz 60% no mēneša normas), pērkona negaisu un krasas vēja brāzmas pērkona laikā. Dienas laikā oklūzijas fronte turpināja virzīties uz austrumiem. Aiz frontes krasi pazeminājās gaisa temperatūra: Bauskā un Zilānos stundas laikā par 10°, Skrīveros un Zosēnos par 9°, Jelgavā par 8°, savukārt Rīgā par 7°.Pēc karstā laika dienas pirmajā pusē svētdien pēcpusdienā rīdziniekus pārsteidza pamatīgs negaiss. Negaisa mākoņi saka aktivi attistities ap Rīgu jau ap pl 14,un sakuma buja verojami daži nelieli lokali negaisi,kas atnesa pirmās islaicigas lietusgāzes. Savukart ap pl. 16 strauji satumsa ka naktī, krasi pastiprinajas vējš un lielais negaiss sākas.
Spēcīgais lietus un negaiss, kas Rīgā uznāca ap četriem pēcpusdienā, pārpludinājis brauktuves un daudzviet lauzis kokus, novēroja Diena.lv. Glābšanas dienests vienlaikus saņēmis desmitiem izsaukumu par lauztiem kokiem un applūdinātām telpām.Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, negaisa laikā vējš pastiprinājās brāzmās līdz 22 metriem sekundē. Stundas laikā Rīgas centrā nolija 48mm lietus,kas ir vairāk ka puse no meneša normas.
Tikmēr daudzi cilvēki, kas atradās uz ielas, izbaudīja lietus veldzi un no lietusgāzēm neslēpās.
Vēja brāzmu un lietus laikā Skanstes ielā pie DnB NORD bankas ir sagāzušies elektrības stabi, kas izskatās ļoti bīstami.Kā novēroja Diena.lv, spēcīgās vēja brāzmas aizlauzušas ozolu pie Zemitānu tilta Statoil degvielas uzpildes stacijas, lauzti koki arī pie mājām – tā mazajā Elku ielā nolauzta gara akācija, kas nogāzusies tieši uz vārtiem un aizšķērsojusi mašīnu iebraukšanu un izbraukšanu no pagalma.Pie Centrālās dzelzceļa stacijas esošā veikala Origo nestrādāja luksofori, tādēļ radās haoss – mašīnas brauca un cilvēki šķērsoja brauktuvi.
Vecrīgā Doma laukumā kādai kafejnīcai nolauzti lietussargi. Pie Matīsa tirgus krustojumā uz brauktuves ūdens bija līdz puslielam. Cilvēki vilka nost apavus un gāja plikām kājām.
Negaiss ietekmēja arī sabiedrisko transportu. Operatīvā informācija nepārtraukti mainās, Nozare.lv sacīja Rīgas satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis. Satiksmi kavēja ne tikai lietus, bet arī sagāztie koki. Satiksme pakāpeniski tiekot atjaunota.
Spēcīgais negaiss kādam namam Duntes ielā Rīgā norāvis jumtu.Jums norauta ēkai, kas atrodas pretī biroja ēku kompleksam Duntes ielā. Aculiecinieki vēsta, ka jums nomests uz ielas braucamās daļas, apgrūtinot satiksmi.
Kā vēsta aģentūra BNS, par negaisa upuri kļuvis arī tirdzniecības centrs Spice.Spices tehniskais direktors Oskars Antāns informējis, ka spēcīgās lietusgāzes rezultātā kanalizācijā no lielveikala jumta un autostāvvietām ieplūda liels ūdens daudzums.
Pēc svētdienas pēcpusdienas spēcīgā negaisa elektropadeve traucēta apmēram 10 tūkstošiem mājsaimniecību, lielākoties Vidzemē.Daudzviet traucēta satiksme, nolūzuši koki. Pēc negaisa elektropadeve traucēta apmēram 10 tūkstošiem mājsaimniecību.Uzņēmuma “Latvenergo” pārstāvis Andris Siksnis informēja, ka Lokāli pērkona negaisi daudzviet gāzuši kokus, kas pārrāvuši gaisa vadu līniju vadus un lauzuši līniju balstus.
Visvairāk postijumu šis negaiss atnesis tieši Rīgā- daudzi nolauzti lieli koki un zari, bojati jumti un automašinas, pārtrukuši elektribas vadi un parpludušas ielas,veikali un māju pagrabi,ieverojami traucējumi un kavējumi sabiedriskam transportam. Kopumā nedēļas laikā Rigā nolija 55mm nokŗišņu, bet pec 9 dienu ilguša gara un nogurdinoša karstuma viļņa ķad temperatura katru dienu sasniedza +30 un vairāk ,tagad iestājas patīkama atelpa.

Informācija no dažadiem ziņu avotiem un arī no  LVGMA.

Fotografiju izlase ar vētras un negaisa sekām ir dažadu autoru foto no portāliem FotoBlog, Spoki.lv, TVNET, Diena LV un citiem.
Dažas fotogrāfijas ir ari no Jelgavas,kur arī šis negaiss izraisija plūdus.

Mani foto ir apskatami ŠEIT

3 komentāri »

  1. labais tonis jau tomēr būtu atsaukties gan uz teksta, gan uz attēlu autoriem/avotiem..

    Komentārs no mārtiņš — 18 jūlija, 2010 @ 11:14 PM

  2. Labi, ka tajā dienā biju vasarnīcā nevis Rīgā.

    Komentārs no it — 28 jūlija, 2010 @ 8:00 PM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: