INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Negaisi un Cumulus pileus Jul 11, 2011

Pirmdien ciklona KURT augstā fronte šķersoja LV teritoriju lielāka daļā atnesot lokālas lietusgāzes un negaisus, velak pievakarē un naktī ari masīvakas negaisa sistēmas un plašus gāzienus.Pirmdien pirms frontes Latvijā bija ļoti karsts laiks, kad maksimala gaisa temperatura var sasniedza +28+31 grādu, Kurzemē, piekrastē vesāk, +20+25,ari nakts pirms tam silta +13+20 grādi. Pirmdien pievakarē Latviju no DR sāka šķersot ciklona KURT aukstā fronte, kas beidzot teritorijas lielāka daļa atnesa ilgi gaiditu lietu. Pirmdienas vakarā, naktī uz otrdienu un otrdien, sākuma galvenokārt Kurzemē, velāk ari centralajos un austrumu rajonos vietām bija stipras, pat ļoti stipras lietusgāzes, ari negaisi.
=============================================================================================================================================================*
Laika periodā no pirmdienas pēcpusdienas līdz otrdienas rītam daudzviet Latvijā bija lietusgāzes, visspēcīgāk lijis Kurzemes vidienē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.
Stendes novērojumu stacijā pirmdienas pēcpusdienā un vakarā līdz plkst.21 nolija 31 milimetrs, vēlāk nolija vēl 29 milimetri, tādējādi kopējais nokrišņu daudzums sasniedza 60 milimetru jeb trīs ceturtdaļas no visas mēneša normas. Saskaņā ar meteoroloģiskā radara datiem līdzīgs nokrišņu daudzums bijis arī vietumis citviet Kurzemes vidienē. Tik stipri šogad Latvijā vēl nebija lijis. Otrs lielākais nokrišņu daudzums starp novērojumu stacijām konstatēts Rīgas lidostā, kur pagājušajā naktī nolija 37 milimetri jeb gandrīz puse no mēneša nokrišņu normas. Turpretī Rīgas centra novērojumu stacijā nokrišņu daudzums sasniedza tikai 17 milimetru, tikpat daudz lijis arī Kolkā, Dobelē un Mērsragā.
Trešais lielākais lietus daudzums konstatēts Skultes meteostacijā Saulkrastu apkaimē, kur līdz plkst.9 otrdienas rītā nokrišņu daudzums sasniedza 26 milimetrus.
Vismazāk lijis Daugavpilī un Ventspilī, kur izmērīti vien 0,9-1,5 milimetri

Tik stipri šogad Latvijā vēl nebija lijis.

FOTO- interesanti negaisa mākoņi,kas bija vērojami šajā dienā Rīgas apkārtnē, negaiss vakarā un naktī, Lietusgāze no rīta, radāra bildes ka arīdažu aculiecinieku zibeņu foto Rigā, naktī uz 12 jūliju..

3 komentāri »

  1. […] GALERIJA negaisiem un interesantiem mākoņiem 11.jūlijā, Rīga. […]

    Atbalsojums no Turpinajumā- silta, reizēm karsta vasara,vietām arī negaisi « INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO — 12 jūlija, 2011 @ 4:12 AM

  2. […] Negaisi un CB 11.07.2011 […]

    Atbalsojums no Divu ciklonu paspārnē « INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO — 12 jūlija, 2011 @ 11:58 AM

  3. […] negaisa mākoņu GALERIJA #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: […]

    Atbalsojums no Divu ciklonu paspārnē « INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO — 12 jūlija, 2011 @ 11:59 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: