INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Lielais līča efekts Rīgā 4.11.2016.

Rīgā uzsniguši 20-24 cm sniega.

Aizvadītajā naktī visvairāk snidzis Rīgā un tās apkārtnē, kur izveidojusies 20 centimetru bieza sniega kārta.

Lai arī sinoptiķi jau vairākas dienas brīdināja, ka šīs nedēļas nogalē Latvijā gaidāma intensīva snigšana, daudzus galvaspilsētā un tās apkaimē dzīvojošos sniegs pārsteidzis nesagatavotus. Liela daļa autovadītāju vēl izmanto vasaras riepas. Biezā sniega dēļ piektdien, 4.novembrī, no rīta bija ievērojami apgrūtināta satiksme kā Rīgā, tā arī uz valsts galvenajiem autoceļiem Rīgas reģionā. Tūkstošiem autovadītāju, kā arī sabiedriskā transporta pasažieri piektdien no rīta ceļā bija spiesti pavadīt daudz ilgāku laiku nekā ierasts. Rīgas ielās dzirdama kurnēšana par atbildīgo dienestu darbu un līdzcilvēkiem – autovadītājiem, kas, neraugoties uz sinoptiķu brīdinājumiem par gaidāmo sniegu, turpina braukt ar vasaras riepām. Ņemot vērā to, ka tiešām stipri snieg, ļoti apgrūtināta braukšana sniega un apledojuma dēļ ir uz valsts ceļiem Pierīg. .

Bagātākā sniega sega ir Vidzemes dienvidrietumos. Vidzemes dienvidrietumi ir tieši Rīga un reģions tieši ap Rīgu, kas gan ir salīdzinoši šaurs – aptuveni divdesmit kilometru rādiusā. Piemēram, Jūrmalas centrā šajā rītā ir tikai 3-4 centimetri sniega, kamēr Rīgas centrā ir 20 centimetri sniega. Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju šodien piedzīvo 20 centimetrus biezu sniegu, kamēr lielā daļā Latvijas sniega sega ir salīdzinoši plāna. Daudzviet Kurzemes ziemeļos un Zemgalē sniega nav nemaz. Līdz ar to – milzīgi kontrasti,” stāstīja Vidiņš. Savulaik  2003. gada oktobra beigās sniega segas biezums Rīgā sasniedzis pat 39 centimetrus. Iemeslus, kādēļ dažkārt stipru snigšanu piedzīvo tieši šis reģions, skaidro Vidiņš:

 

“Virs Rīgas jūras līča ir lielas auksta gaisa masas. Pusotra kilometra augstumā ir mīnus 12 grādi, kamēr jūras ūdens temperatūra ir 5-6 grādi. Aukstais gaiss, kas iet pāri ūdenim, strauji sasilst un ceļas augšup, veidojot lielus gubu mākoņus. Šādas situācijas atgadās ik pēc dažiem gadiem Rīgā.”

 

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm svētdien stipra snigšana gaidāma visā Latvijas teritorijā, tādēļ autovadītājiem, kas vēl nav paspējuši nomainīt vasaras riepas pret ziemas riepām, vajadzētu pasteigties.

 

 

 

 

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: