INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

Negaiss, vetra un spēciga krusa Rīgā, 18,05.2013.

18.maijs – karsta diena noslēdzas ar stiprām pērkona lietusgāzēm.Ziņas par krusu saņemtas gan no Kurzemes, gan Vidzemes; negaisa mākoņi sasnieguši arī Zemgali, un arī Latgale nav atstāta bešā.Mākoņi pārvietojas no dienvidiem uz ziemeļiem, ziemeļrietumiem. Negaisa laikā tika novērotas  ne tikai ļoti stipras lietusgāzes un krusa, bet arī lielas vēja brāzmas vai pat vētra. Rīta pusē ļoti spēcīgas pērkona lietusgāzes bija Irbes šauruma apkaimē, tajā skaitā Kurzemes ziemeļos un Sāremā salā, kur Serves ragā nokrišņu daudzums laikā no plkst.9 līdz 14 sasniedza 106 milimetrus jeb 322 procentus no mēneša normas.

Sestdienas pēcpusdienā īpaši spēcīgs pērkona negaiss skāra Rīgu, visvairāk tas plosījās pilsētas austrumu daļā, kur Vidzemes priekšpilsētā reģistrētas vēja brāzmas līdz 24 metriem sekundē, krusas graudu diametrs sasniedza trīs centimetrus, vietām krusa zemi noklāja baltu. Visvairāk krusa skāra Mežciema, Dreiļiņu, Juglas un Teikas rajonus, kur novēroti krusas graudi 2-3 cm diametrāun zeme kluva balta no krusas. 18.maija negaiss Rīgā bija līdz šim spēcīgākā šāda veida stihija Latvijā 2013. gadā. Svētdien, kā arī tuvākajās diennaktīs Rīgā atkal iespējams pērkona negaiss, tostarp stipras lietusgāzes.

  Pirms negaisa Rīgā pūta spēcīgs vējš, kas gaisā pacēla smiltis, radot smilšu vētru, savukārt pēc tam sekoja lietusgāzes, spēcīga krusa un negaiss.Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, laika posmā no plkst.16 līdz plkst.21 Rīgas apkārtnē saņemti 34 izsaukumi, kas bijuši saistīti ar negaisa izraisīto seku novēršanu – pārsvarā atbrīvošanu no uz ceļiem un ēkām sakritušiem vēja nolauztiem kokiem.Savukārt citos Latvijas reģionos šāda palīdzība bijusi nepieciešama tikai divreiz. Sociālās saziņas vietnēs cilvēki ziņoja, ka Rīgā novēroti krusas graudi, kas bijuši viena un divu latu monētu lielumā. Rīgā gaisa temperatūra īsā laika sprīdī pazeminājās no +29,5 līdz +16,4 grādiem. Saskaņā ar iedzīvotāju ziņoto lielāko krusas graudu diametrs dažviet galvaspilsētā sasniedza trīs centimetrus. Vietām krusa zemi noklāja baltu. Vējš vietām lauzis un izgāzis kokus, saņemtas ziņas arī par krusas postījumiem.

Negaiss ar krusu izjauca arī BMV festivalu Biķernieku sporta kompleksā līdz ar to pasākums beidzās krietni ātrāk nekā plānots, jo ap plkst. 16 sākās spēcīga krusa un negaiss. Rezultātā tika bojāti ne tikai daži no spēkratiem, bet arī Biķernieku trases īpašums.ā .Attēlos redzams, cik lieli šodien krita krusas graudi Rīgā, Mežciemā (Biķernieku sporta kompleksā).

Sestdien, 18.maijā, piedzīvotā stihija Rīgā nav bijis spēcīgākais maija negaiss pilsētas vēsturē. Viena no postošākajām stihijām Rīgu skāra 1872.gada 10.maijā, kad pēc neparasti karstas dienas ap pulksten četriem pēcpusdienā no dienvidaustrumiem tuvojās tumši negaisa mākoņi, kas atnesa milzīgu krusu, 1936.gada 29.jūlija numurā rakstīja avīze «Zemgales Balss».

Krusa birusi kā no maisa, ledus gabali bijuši vistas olas lielumā un ar asām šķautnēm. No krusas cirtieniem mutuļojis Daugavas ūdens, un uznākusī tumsa, apžilbinošie zibeņi, pērkona nemitīgie grāvieni, plīstošu stiklu šķindoņa, viesuļa gaudošana un pārbiedēto cilvēku kliedzieni sacēluši Rīgā īstu paniku, un daudzi ticējuši, ka pienākusi pastardiena. Krusa vai visām ēkām izdauzīja logus, bija cietuši arī jumti, tādēļ jau otrā dienā dakstiņu cena trīskāršojās.

Daži aculiecinieki arī nofilmēja šo stipro krusu Rīgā:

VIDEO1    Video2    Video3   Video4   Video5

MANA FOTO GALERIJA ŠIM NEGAISAM( Agenskalna rajons)

Citu aculiecinieku fotogrāfijas ,nemti no ziņu portāliem DELFI,Apollo, TV-net, Kas jauns.lv ka arī no socialiem tīkliem TWITTER un Draugi.lv

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: