INTERESANTU LAIKAPSTAKĻU UN METEOPARADIBU FOTO

maijs 13, 2012

Nedēļa 14-20 maijs. Salnas, lietus, mērens siltums…


  Nākamajā nedēļa Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, kurus pārsvarā noteiks ciklonu darbība.
Nedēļas pirmajās divās dienās anticiklona MANFRED ietekmē gaidāms sauss un saulains, bet visai vess laiks ar salnam daudzviet naktī. Bet sākot no trešdienas aktivizēsies ciklonu darbība, debesis klās biezi mākoņi un daudzviet pa laikam līs, atsevišķos rajonos ducinās arī pērkons. Ceturtdien vietām iespējams arī stiprs lietus. Nākamajā nedēļas nogalē starp mākoņiem uzspīdēs saule un dažviet nedaudz īslaicīgi līs.Gaisa temperatūras naktī nedēļas sākimā +1+7°, vietām salnas  0 -3°,vēlāk nedēļas gaitā tā paaugstināsies līdz +5+11°, dienās vidēji +13+18 , vietām saulē dienas vidū pat +20, tomēr pretvēja piekrastes rajonos vēsāks, +9 +12°.

Brīdinājums: naktī uz pirmdienu, 14.05. – daudzviet gaidāmas spēcīgas salnas, uzmanība visiem dārzu un augļu koku īpašniekiem, jādomā par pret-sala aizsardzību.  Prognozes liecina, kā naktī uz pirmdienu daudzviet gaidāms sals. Zāles augstumā valsts lielākajā daļā gaiss var atdzist  līdz 0..-5°. Vietām tomēr mākoņi pasargās no salnām

15. maijs: Salna naktī uz 14. maiju skārusi praktiski visu valsti, daudzviet valsts austrumu un centrālajā daļā piedzīvots arī sals līdz -1..-2,5 grādiem.  Pilsetās un piekrastes/vietām arī LV austrumos,  miglas un mākonu skartas vietās ta izpalika, arī Rīgā. Anticiklons MANFRED atkāpjas uz Krievijas ZR daļu un vietā no D puses   nāks ciklons WIEBKE, kas tuvākas dienās nesīs mākoņus un lietu, vietām ari stiprs lietus, pērkona lietusgāzes būs iespējamas. Cerības uz īslaicīgiam lietus brāzmam, arī vietam negaisiem saglabāsies vēl  ceturtdien un piektdien, vēlāk jaunākas prognozes nosvērušas par labu anticiklonālam laikam, nokrišni būs maz, pārsvara saulains un paliks siltāks, dienās jau nākamnedēl sasniedzot vasarīgus +20+25 grādus… Tomēr dažas prognozes vēl sola visai dregnas pāris naktis nedēļas nogalē, varbūt pat salna kaut kur… sekosim.
16. maijs: Prognozes šodienai bijušas traģikomiski neprecīzas, piemēram, Lietuvas modeļa vēl šorīt prognozēto +22 grādu vietā Rīgā patlaban +12..+13. Rīgā apmācies un ilgstoši līst, bet tagad, vakarā smidzina, dumaka. Arī ceturtdien daudzviet lietus, austrumos arī negaiss. Iegriezīsies mērens R vējš. naktī  t. +11..+16, Kurzemē +7..+9; dienā +8..+14, austrumos  līdz +22.

18.maijs: Vakar gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā bija +8..+12, valsts galējos austrumos līdz pat +21, Pēc 2 diennakts intensiivam lietavām Latviju pametuši pēdējie lietus mākoņi, pēdējās divās diennaktīs daudzviet Vidzemē, arī vietām Latgalē un A-Zemgalē nolijusi mēneša norma, LV austrumu pusi skāruši vairāki pērkona negaisi.  Šodien laiks skaidrojas, bet ir pavēss, ar spirgtu DR vēju,pastiprinas anticiklons NORBERTS. Tuvākajās 4 dienās gaisa temperatūra “kāps kalnā”. Laiks kļūs ļoti silts un sutīgs, vietām būs lietus un negaiss. http://t.co/KPHfrEzv. Laiks nākamnedēļ  sākumā/vidū jau būs par 14-17 grādiem siltāks, ka bija  šajās dienās, jo ieplūdīs ļoti siltas un mitras gaisa masas, un gaisa temperatūra ar katru dienu paaugstinoties trešdien jau sasniegs +24+29 grādus. Ja šajā nedēļas nogalē lietus maz iespējams, tad jau nakamnedēļ sākumā vietām pērkona lietusgāzes, bet tresdien/ceturtdien  stipras lietusgāzes un  NEGAISI jau gaidāmi valsts lielākā daļā.

 

2 komentāri »

  1. Salna skārusi praktiski visu valsti, daudzviet valsts austrumu un centrālajā daļā piedzīvots arī sals līdz -1..-2,5 grādiem.
    GFS nedēļas vidū prognozē daudz lietus, max gaisa temperatūru ceturtdien tas prognozē no +8..+9 Kurzemē līdz +22..+24 valsts austrumos.

    Komentārs no Gubumakonis — maijs 15, 2012 @ 9:33 AM

  2. Приятные фотки 🙂

    Komentārs no MeteomonsteR22 — maijs 21, 2012 @ 11:12 AM


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: